Kafanızda bazı sorular mı var? sizin için firmamızın sıkça sorulan sorulara verdiği cevapları bu sayfamızda topladık. Lütfen kısa verdiğimiz cevapları okuyunuz yine de aklınıza takılan konular var ise bize telefon ile de ulaşın. Ayrıca sitemizden müşterilerimizden aldığımız Kıbrıs araç kiralama yorumları da okuyabilirsiniz.

kibris-arac-kiralama-sikca-sorulan-sorular

KKTC’ye Seyahatinizden Önce Bilginiz Olsun!

 • KKTC’ye gelecek T.C. vatandaşlarının (bebekler dahil ve çocuklar için resimli) yeni tip çipli kimlik veya pasaport ile giriş yapması gereklidir. Ayrıca;
 • KKTC’de cep telefonlarınızı kullanabilmeniz için Kıbrıs’a gelmeden önce hattınızı, uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmayı unutmayınız.
sikca sorulan sorular

Kıbrıs’ta Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigara içilmeyen aracınız var mıdır?

Maalesef, sigara içilmeyen ayrılmış herhangi bir model aracımız yoktur.

 • Ercan Havalimanı Araç Kiralama Teslimi Yapılıyor mu?

  Evet, Aracınızı Ercan Havaalanı’nda alıp yine Ercan Havaalanı’na iade edebilirsiniz, bu hizmetimiz için ekstra ücret almıyoruz. Önceden konfirme edilen rezervasyonlarınız için 7/24 Ercan Havalimanı’na ücretsiz araç teslim ve iadesi yapıyoruz.

 • Kıbrıs’ta 1 veya 2 günlük araç kiralama yapabilir miyim?

  Kıbrıs’ta 1 veya 2 günlük araç kiralama yapabilirsiniz. Ancak minimum kiralama süremiz ve fiyatlarımız 3 gün üzerinden yapılır, ancak daha az ( 1 veya 2 gün ) araç kiralamak isteyen müşterilerimiz için maliyetlerimizden dolayı 3 günlük kiralama ücretimiz üzerinden makul oranda indirimler yapıyoruz. Sistemimiz üzerinden online fiyat alabilirsiniz, ana sayfamızda bulunan arama bölümünü kullanabilirsiniz.

 • Araç kiralama ücret hesaplaması nasıl yapılıyor?

  Türkiye’de ve Kıbrıs’ta tüm araç kiralama şirketleri ücret hesaplamasını günlük olarak tarihler üzerinden yapar. Yani 24 saat bir gün olarak hesaplanmaz. Örneğin: 15’inde alınıp 17’sinde iade edilecek araç için saat aralığına bakılmaksızın 15’i + 16’sı + 17’si olarak 3 günlük ücret hesaplanır.

 • Kıbrıs’ta sol direksiyonlu kiralık araç var mıdır?

  Hayır, bütün araçlarımız sağ direksiyonludur, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından sağ direksiyonlu araçlar güvenliğiniz için daha uygundur.

 • Kıbrıs’ta TC ehliyeti ile araç kiralayabilir miyim?

  T.C. ehliyetim ile araç kiralayabilir miyim?
  Evet, Kıbrıs’a giriş yaptığınız aşamada size verilen turistik vize sürenizde kendi ehliyetiniz ile araç kiralayıp kullanabilirsiniz. Sadece turistik amaçlı Kıbrıs’ta bulunan kişiler kendi ülke ehliyetleri ile araç kirayabilirler.

 • Ercan Havalimanı ofisiniz var mı?

  Havalimanı içinde otoparkta rent a car için ayrılmış yerimiz vardır, tüm diğer Kıbrıs oto kiralama şirketleri gibi otoparkta aracımızı teslim edip alıyoruz. Ercan Havalimanı araç kiralama teslim ve iadeler için herhangi bir ek ücret almıyoruz.

 • Kıbrıs’ta lüks araç kiralama yapıyor musunuz?

  Kıbrıs’ta lüks araç kiralama yapabiliriz, Mercedes ve BMW türü araçlar için sistemimiz üzerinden talep gönderebilirsiniz.

 • Kıbrıs’ta minibüs kiralama yapıyor musunuz?

  Evet, maksimum 8 kişilik olan Kıbrıs’ta Minibüs Kiralama hizmeti veriyoruz. Ancak KKTC yasaları gereği 8 kişiden fazla yolcu taşıyabilen araçların kullanımı için özel izin gereklidir, bu nedenle şöförlü Mercedes Vito aracımız ile mesai saatleri içinde TUR organizasyonları yapıyoruz.

i) Neden kapora (ön ödeme) talep ediyorsunuz ?

İstediğiniz tarihlerde aracı size ayırabilmemiz için.

Kıbrıs'ta Cep Telefonu Kullanımı Hakkında Önemli Hatırlatma!!!

Kıbrıs’ta Cep telefonu kullanımı için uluslararası dolaşıma (Roaming’e) açtırmanız gerekiyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Turkcell (KKTCELL) ve Vodafone (Telsim) hatlarınızı dolaşıma açtırarak kullanabilirsiniz. Avea hat kullananlar roaming’e açık telefonlarını, şebeke ayarlarından Turkcell veya Vodafone’u seçerek kullanabilirler. (Yurt dışı ücret tarifesi uygulanır.)

Turkcell hattı kullanan müşterilerimiz, faturalı hattınızdan Türkiye’de bulunduğunuz sırada ROAM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#’i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz. (Abonelik süreniz 4 aydan az ise hattınızı Turkcell İletişim Merkezlerimizden yurt dışında kullanıma açtırabilirsiniz).

Avea hattı kullanan müşterilerimiz, KKTC paketine kayıt için KKTC yazıp 5555 ‘e SMS göndermek yeterlidir.

Vodafon hattı kullanan müşterilerimiz, Telefonunuzu KKTC’de kullanabilmek için hattınızı yurtdışında kullanıma açtırmanız gerekmektedir. Hattınız yurtdışı kullanıma açtırmak için hemen ROAM AC yazıp 7048’e gönderebilirsiniz

Dizel aracınız var mıdır ?

Tüm binek tipi araçlarımız benzinlidir.

Aklınızdaki sorulara cevap bulduysanız bizi telefon ile arayabilir: +90 533 888 2929 veya kiralık araç filomuzdan aracınızı seçebilirsiniz!

Düz Vitesli aracınız var mıdır ?

Hayır, bütün araçlarımız otomatik viteslidir, KKTC’de trafiğin soldan işliyor olması nedeniyle trafikte daha güvenli seyretmeniz açısından otomatik vitesli araçlar kolay kullanım sağlayacağından güvenliğiniz için daha uygundur.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yol Haritası

Kısa bir süre için geçici olarak Kıbrıs Yol Haritası dağıtamıyoruz. Ancak bilginiz olması açısından; Mesai saatleri içinde şehir merkezlerinde bulunan turizm bilgi ofislerinden, Ercan Havalimanında bulunan turizm bakanlığı tanıtım ofisinden ücretsiz KKTC Yol Haritası temin edebilirsiniz. Ayrıca Google Haritalar da detaylı Kıbrıs haritası sunmaktadır. Mobil telefon veya tabletinizden kullanabileceğinizi unutmayın.

Kıbrıs'ta Şöförlü Araç Kiralama Hizmeti Veriyormusunuz ?

Evet tabiki, Kıbrıs’ta şöförlü araç kiralama hizmeti şu an için yan şirketimizdeki araçlarımız ile yardımcı oluyoruz. Şirketimiz bünyesindeki şöförler ile size transfer araçlarımızdan tahsis edebiliriz bilgi ve fiyat için internet sitemizi ziyaret ediniz.  » kibristransfer.com

Başka bir şöför kiralanan aracı kullanabilir mi ?

Hayır, sigorta şartları nedeniyle aracı sadece kiralayan kişi kullanabilir, ikinci sürücünün de aracı kullanabilmesi için kira sözleşmesine dahil edilmesi gerekir.

Kıbrıs'ta Araç kiralama yaş sınırı ve şartınız nedir ?

Şirket prensiplerimiz ve sigorta şartlarımız gereği Kıbrıs’ta araç kiralama yaş sınırı için kişinin en az 25 yaşında olması, en az 5 yıllık ehliyet sahibi olması ve Öğrenci olmaması gereklidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çalışma/oturma izniyle veya öğrenci olarak bulunuyorsanız!, özel veya kiralık araç kullanırken KKTC sürüş ehliyetine sahip olmanız gerektiğini aksi taktirde kaza olması durumunda aracınızdaki sigortanın geçersiz sayılacağını biliyor muydunuz?

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim ?

Evet, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, araç tesliminde ofisimizde veya havalimanında Mobil POS cihazımız sayesinde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Ercan Havalimanı Araç Kiralama yapıldığında kim tarafından ve nasıl karşılanıyoruz ?

Ercan Havalimanında firmamız personeli tarafından elinde sizin isminizle çıkış kapısında karşılanıyorsunuz, Ercan Havalimanı küçük bir limandır ve Gelen Yolcular için tek bir çıkış kapısı vardır.

Araçlarınız kaç model ?

Araçlarımız, 2013, 2014, 2016 ve 2018 modeldir. Tüm araçlarımız yeni olarak alınır ve düzenli olarak teknik bakımları yapılır.

İndirim yapar mısınız ?

Sitemizdeki fiyatlar sürekli güncellenmektedir; boştaki mevcut araçlarımız, önümüzdeki günlerde dönecek araçlarımız, rezervasyonların yoğunluğu veya durgunluğu değerlendirilerek hem şirketimizi hem de müşterilerimizi memnun etmeye yönelik fiyat ayarlaması yapılmaktadır. Bu nedenle minimum seviyede tuttuğumuz kira bedelleri için lütfen ayrıca indirim istemeyiniz.

Araçta benzin oluyor mu ?

Araç tarafınıza verilirken sizin kullanımınız için içerisinde bir miktar yakıt ile verilmektedir ve buna istinaden faturası size verilerek toplam fiyata eklenir. Aracı iade ederken deposunu boş verebilirsiniz.

Rezervasyon yaptığım aracın son dakika değişme ihtimali var mı?

Evet vardır. Ayaz Rent a Car; Rezervasyon yapılan araç son gün müsait olmadığında (aracın daha önceden arızalanması veya kaza yapması durumunda) ücret farkı almaksızın muadil başka bir araç ile değiştirme hakkını saklı tutar.

Kapora (ön ödemeyi) yatırabileceğimiz banka hesap bilgileriniz nedir ?

Herhangi bir karışıklığa sebep vermemek için rezervasyon talebiniz bize ulaştığında araçlarımızın misaitliği durumuna göre e-posta veya cep telefon numaranıza, Kıbrıs’ta da şubeleri bulunan Garanti Bankası veya İş Bankası hesap bilgilerimizi gönderiyoruz.

Ödeme Şekli ve Kredi Kartına Ön Provizyon

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile peşin tahsil edilir, kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2250 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır. Bu sebeple kartın bu miktarlarda (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar bedelleri, trafik cezası vb. (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek, blokaj kaldırılacaktır. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 15 iş gününde hesabınıza yansımaktadır.

Kaza yaparsam ne olur?

Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 2000 Euro’luk kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik, cam kırılması, far kırılması, Anahtar kaybolması ve hasarlanması) hasarları kapsamaz.

Yapmanız gerekenler:

 1. Öncelikle acil bir durumunuz var ise 112 Ambulans‘ı arayın. (Kendi ülke telefonlarınızdan da arayabilirsiniz.)
 2. Daha sonra aracın hasarının sigorta tarafından karşılanabilmesi için polis raporu almalısınız aksi takdirde sözlü beyan kabul edilmez. 155 nolu polis ihbar hattını arayıp polis çağırıp kaza raporu tutturmalısınız. Polis raporu ve ödeyeceğiniz 2000 Euro’luk sigorta muafiyeti sonrası sorumluluklarınız tamamlanır.
 3. Ve tabiki kaza yaptığınızı bize bildirmelisiniz!, yukarıdaki işlemler için, aracın hasarı, kaza yerinden çekilmesi vs.. ve biz sizinle ilgileneceğiz.

Araç kiralama şartlarımızı okumak istermisiniz?