Kıbrıs’ta gezilecek yerler, Eğlence, tarih ve doğal güzelliklerin başkenti konumunda olan Kıbrıs, geçmişten günümüze kadar pek çok değişikliğe uğradı ve uğradığı bu değişiklik sonucunda Kıbrıs destinasyonu ziyaretçi sayısını artırdı. Bu kapsamda Kıbrıs’a gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısının artması, Kıbrıs’ın cazibe noktası olmasına yol açtı. Ancak Kıbrıs her ne kadar yüzölçümü açısından küçük olarak görünse de, içerisinde barındırdığı güzellikleri bir çırpıda gezmek çok da mümkün değil. Peki, bunun için ne yapmak gerekir? Elbette ki araç kiralamak. Kıbrıs’ı gezerken ihtiyacınız olacak, Kıbrıs’ta cep telefonu kullanımı sayfamızı mutlaka okuyunuz. Kiraladığınız araçlar ile Kıbrıs’ı hem doyasıya gezebilir, hem de daha eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. 

En İyi Kıbrıs’ta Gezilebilecek Yerler Listesi

Akdeniz’in en büyük üçüncü adası konumunda yer alıp, konum açısından oldukça değerli bir yerde bulunan Kıbrıs, turistik destinasyon olma açısından harika özellikleri içerisinde barındırır. Bunun yanında eğlence mekânlarının sayısının bir hayli olması, casinoların da yasal bir şekilde işletilmesi, Kıbrıs’a her tip turisti getiriyor. Peki, Kıbrıs’a geldikten sonra, araç ile nasıl gezebilirim? Bunun için pek çok araç kiralama firması var ve bu firmalardan araç kiralanabilir. Tabi ki iyi bir araç kiralama firmasının tercih edilmesi, bu süreci daha olumlu hale getirecektir. Ayaz Rent A Car ise sizlere Kıbrıs’ta en iyi araç kiralama hizmeti sunarak, araç ile gezmenin avantajlarını doruk noktalara kadar yaşatmaktadır. Bunun için Ayaz Rent A Car firmamızın sunduğu avantajlar nelerdir? 

Kiralık Araç ile Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

 • Araç kiralama hizmetini, tecrübeli bir firmadan almak, güvenlik hususunda herhangi bir problem yaşamayacağınız anlamına gelir. Bunun için Ayaz Rent A Car oldukça tecrübeli bir firma. 
 • Sözleşme ile yapılan haksızlıklar, araç kiralama firmaları ile gündemde. Ancak Ayaz Rent A Car olarak sizlere sunduğumuz sözleşmeyi tek tek açıkladığımız ve karşılıklı bir anlaşmaya vardığımız içintüm sorunlar ortadan kalkmaktadır. 
 • Ercan Havalimanı’ndan indikten sonra, kiraladığınız aracı size havalimanının önünde teslim ediyoruz. Aynı zamanda teslim alma işlemini de oldukça kolay bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 
 • Firmamızın edindiği tecrübeler neticesinde bizlerden Kıbrıs’ı gezme konusunda gerekli tavsiyeler de alabilirsiniz. Tavsiyelerimizin neticesini öğrenmek isterseniz, içerimizin devamını okuyabilirsiniz. 

Kıbrıs’ı araç ile gezmek elbette ki çok avantajlı olacaktır. Ancak araç kiralama konusunda temel prensipleri de göze almanız gerekir. Bunun için Kıbrıs Kiralık Araç” isimli içeriğimizi ziyaret ederek, daha detaylı bilgiyi alma şansına sahip olabilirsiniz. 

Girne'de Gezilecek Yerler

Girne’de Gezilecek Yerler

 Girne gezilip görülmesi gereken yerleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile bambaşka bir yer, büyülü bir dünya. Adanın turizm başkenti. Girne'de Görmeniz Gereken ...
Lefkoşa'da Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da Gezilecek Yerler

Lefkoşa gezi rehberinde Lefkoşa hakkında genel bilgiler, merak edilenler, Lefkoşa'da gezilecek yerler, nerede ne yenir gibi bilgileri sizin için derledik. Lefkoşa'da Görmeniz Gereken Tarihi ve ...
Magosa’da Gezilecek Yerler

Magosa’da Gezilecek Yerler

Gazi Mağusa ya da Magosa, Kıbrıs Adası'nda bir liman kenti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa İlçesi'nin yönetim merkezi. Mağusa, Akdeniz'in ...
Karpaz'da Gezilecek Yerler

Karpaz’da Gezilecek Yerler

Kıbrıs’ın belki de en güzel yeri olan Karpaz, doğal güzellikleri ile gelenleri kendine âşık ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki ne kadar ...
Kıbrıs Güzelyurt'ta Gezilecek Yerler

Kıbrıs Güzelyurt’ta Gezilecek Yerler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en batısında bulunan Güzelyurt, doğası ve tarihi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Şehirde tarihi pek çok ...

Kıbrıs’taki Tarihi Yerler ve Müzeler

Kıbrıs’ta tarihi yerler çok fazladır. Görmek isteyeceğiniz ve Kıbrıs adasının tarih boyunca yaşadığı anları hayal edebileceğiniz Müzeleri de vardır.

 • Güzelyurt Arkeoloji Müzesi
 • Girne Kalesi
 • Lefkoşa Kent Surları
 • Salamis Harabeleri

Ve daha bir çok tarihi yer ile müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Gezilecek Köyler

Kıbrıs’ta gezilecek köyler için size küçük bir liste verebiliriz. Bu köyler yaşantısı ve doğal köy hayatı ile şehirden gelenler için imrenebilecekleri bir hayata sahipler.

 • Tatlısu Köyü
 • Yeşilırmak ve Yedidalga Köyü
 • Ilgaz Köyü

Köylerimizdeki halkımız orjinal Kıbrıs kültürü ile yaşamaktadır.

kibris gezilecek yerler

Kıbrıs’ta kiralık araç ile nereleri gezebilirim?

Yaz aylarında sahip olduğu iklim, geçmişten günümüze kazandığı tarihi eserler ve en önemlisi, Kıbrıs’ı Kıbrıs yapan plajlar ve diğer doğal güzellikler, “Neden Kıbrıs? sorusuna en iyi şekilde cevap veriyor. Evet, bu denli güzellikleri içerisinde barındıran bir ada ancak, bu adayı gezmek hiç de kolay değil. Bunun için kiraladığınız araç ile Kıbrıs’ı gezmek size her türlü avantajı sağlayacaktır. Peki, araç ile Kıbrıs’ta nereler ziyaret edilebilir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım. 

Kıbrıs’ın Başkenti Neresi?
Kıbrıs’ın başkenti “Lefkoşa“dır.

Kıbrıs’ın İlçeleri
Kıbrıs’ta ilçeler; Lefkoşa (Başkent), Girne, Mağusa, Güzelyurt, İskele ve Lefke olmak üzere 6 tanedir.

Kıbrıs Nerede?
Kıbrıs, Mersin’e komşu, Akdeniz’de bir adadır.

Kıbrıs’ta gezilecek yerler için araç kiralayın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tüm yerleşim yerlerinde harika tarihi ve doğal güzellikler bulunduğu için, Dünya Turizmi açısından Kıbrıs önemli bir destinasyon konumundadır.  

Araç ile yapılan seyahatlerde bu çerçevede Kıbrıs’ı planlı gezmek çok önemli olur. Sizler için hazırladığımız araç ile Kıbrıs’ta gezilecek yerler isimli bu içeriğimizde, Kıbrıs’ı nasıl daha etkin gezeceğinizden bahsettik. Bu şekilde hem daha çok eğlenebilir, hem de vaktinizi en etkin şekilde geçirebilirsiniz. Süreci etkin bir şekilde geçirmek için kiralamak istediğiniz araçları da Ayaz Rent A Car’dan kiralayarak, hem güvenilir, hem de kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Instagram.com/ayazrentacar/ isimli sosyal medya hesabımızı takip ederek de, güncel değerlendirmelere sahip olmanız mümkündür.