Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ziyaretçilerin en iyi şekilde tatillerini geçirebilmeleri için pek çok seçenek var. Bu seçenekler kimi zaman deniz turizmine yönelik olsa da, kimi zaman da kültür turizmine yöneliktir. Tam da bunun için KKTC Kiralık Araç İşletmecileri Birliği kurulmuştur. Peki, bu birliğin amacı nedir? İşte kültür turizminin en iyi taşıyıcılarından bir tanesi de kiralık araçlar. Çünkü kiralanan araçlar ile Kıbrıs’ta son derece etkin bir tatil geçirilebilir.

KKTC Kiralık Araç İşletmecileri Birliği ve Amacı

KAİB olarak bilinen KKTC Kiralık Araç İşletmecileri Birliği, yıllardır sektör üzerinde çalışmakta ve pek çok çalışmaya da imza atmaktadır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ziyaretçilerin araç kiralama deneyimlerinin kontrol edilmesi de birlik genelinde geçerlidir. Peki, bu birliğin amaçları nelerdir?

 • Tatil için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ziyaretçilerin, belirlenen standartlarda, sorunsuz bir şekilde araç kiralayabilmelerini sağlamak,
 • Kiralanan araçlar ve araç kiralama hizmeti veren firmaların denetlenmelerini sağlamak,
 • Prosedürlerde bir eksikliğin olup olmadığını kontrol etmek,
 • Araç kiralama konusunda firmaların etik davranışlar sergileyip, sergilemediklerini değerlendirmek,
 • Firmaların sektör genelinde durumlarını incelemek,
 • Olağanüstü durumlarda, araç kiralama firmaların haklarını korumak,
 • Firmaların yükümlülüklerini yerine getirip getirmediklerini irdelemek ve
 • Araç kiralama sektörünün durumunu daima incelemek, KAİB genelinde belirlenen sorumluluklardır. Bu sorumları yerine getirmek, KAİB’in amacıdır.

2019-2020 Dönemi için Seçilen Yönetim Kurulu

KAİB Başkan

Yakup Serdaroğlu

Yönetim Kurulu

Cemal AYAZ

Fahri Otçuoğlu

Hasan Oskar

Halim Kahveciler

Kıbrıs’ta sorunsuz, profesyonel ve her türlü araç kiralama hizmetini almanız için daima çalışan bir birlik olan KAİB, yeni firmaların da birliğe üye olmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda KAİB’e üye olan araç kiralama firmalarının araçlarının plakaları kırmızı renkte olur. Plakası kırmızı renkte olmayan araçların kesinlikle kiralanmaması gerekir. Bu durumda özel araç kiralamış olursunuz. Bu da KKTC ehliyetini gerektirir. Böylece ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ayaz Rent A Car ve Güvenilir Araç Kiralama

Ayaz Rent A Car, araç kiralama sektörü genelinde en iyi hizmet veren firmalardan bir tanesidir. Gerek araçların çeşitlerinin fazla olması, gerekse de her türlü güvenliğin sağlanması ile bu durum net bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Peki, Ayaz Rent A Car firmamızın önemi nedir?

 • Firmamız, KKTC Kiralık Araç İşletmecileri Birliği üyesidir. Birliğe 2012 yılından itibaren üyedir.
 • Ayaz rent a car şirketi” isimli sayfamızı ziyaret ederek, firmamızın tüm bilgilerine ulaşabilir ve gerekli olan dokümanların resimlerini görebilirsiniz.
 • Firmamızda bulunan araçların tamamı kırmızı ve “Z” plakalıdır. Kırmızı plakalı olmayan bir araç kiralamamalısınız.
 • Firmamız KKTC’ye uğur getirmek amacı ile kurulmuş ve kurulduğu günden beridir de profesyonel araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Sizlere araç kiralama hizmeti verdikten sonra, “Uğurlar Olsun” sloganımız ile uğurluyoruz. Aynı zamanda Kıbrıs’ta uğur böceğine “babavura” denmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, firmamız KKTC Kiralık Araç İşletmecileri Birliği üyesidir. Bizlerden bu kapsamda güvenilir bir şekilde araç kiralayabilirsiniz. Üstelik firmamız KAİB tarafından her daim denetlenmektedir. Biz de bu kapsamda her daim sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çünkü Ayaz Rent A Car olarak sizlerin yanındayız. Firmamız ile iletişime geçmek için; Ana Sayfa’mızda bulunan formu doldurabilir ya da bizlere 7/24 aktif olan telefon numaralarımızı kullanarak ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu yollarla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

kktc kiralik isletmecileri birligi