Akdeniz kıyıları göz önünde bulundurulursa, bu kıyılarda en çok dikkat çeken destinasyonlardan bir tanesi kuşkusuz ki Kıbrıs. Çünkü bir tatil tutkununun Kıbrıs’ta aradığı her şeyi bulabileceğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak burada ön planda olan, bunca seçenek arasında nasıl bir strateji izleyeceğiniz. İşte bizler de bu içeriğimizde Kıbrıs’a gideceklere tavsiyeler vererek, daha planlı hareket etmeleri için yardımcı olacağız. Siz de mi Kıbrıs’a gitmeyi planlıyorsunuz? O halde bu içeriğimiz tam size göre.

Neden Kıbrıs’a Gidilmeli?

Kıbrıs’ın sahip olduğu özellikler, günümüzde pek çok önemli destinasyonda mevcut değil. Hatta Kıbrıs kadar özelliği olmamasına karşın, Kıbrıs’tan daha popüler. Buna sebep olan faktörlerden bir tanesi de kuşkusuz ki tanıtım eksikliği. Ya da ön planda olan destinasyonların, bir marka şehirde yer alması. Ancak sizlere içeriğimizde Kıbrıs’ın değerlerini anlatarak, nasıl bir marka şehir olması gerektiğinden bahsedelim.

  • Kıbrıs, Tarihin Beşiğinde Yer Alıyor: M.Ö. ve M.S. yıllarda yapılmış yüzlerce tarihi eser Kıbrıs’ın her yerini süslüyor. Ancak burada önemli olan, bu tarihi eserlerin keşfedilmesi ve tanıtılması. Zaten tarih tutkunlarının ilk adreslerinden biri de her geçen gün Kıbrıs olmaya devam ediyor.
  • Doğal Güzellikler Eşsiz Manzaralar Sunuyor: Kıbrıs’ın bir ada olması ve bu çerçevede önemli kıyılara sahip olması, pek çok doğal güzelliği de ortaya çıkarıyor. “Kıbrıs’ın Endemik Bitki Türleri” isimli içeriğimizde de olduğu gibi Kıbrıs’ın ikliminden dolayı pek çok kendine has değeri de bulunmaktadır.
  • Eğlence Kıbrıs’ta Daha Bir Başka: Kıbrıs’ta eğlencenin üst seviyeye çıkmasının sebepleri nelerdir? Elbette ki casinolar, gece kulüpleri, barlar ve daha pek çok yerin aktif bir şekilde tercih edilmesi. Bunlara bir de festivaller eklenince, Kıbrıs’taki eğlencenin etkisi en üst düzeye çıkmaktadır. “Kıbrıs Festivalleri” isimli içeriğimizden, Kıbrıs’taki festivaller hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Lezzetleri Kendine Çekiyor: Kıbrıs, kendine has lezzetleri olan bir destinasyondur. Bunlardan bazıları; Hellim Peyniri, Şeftali Kebabı ve Çakısdez olarak karşımıza çıkar. Ancak hepsi bununla da sınırlı değil. Festivallerde pek çok ürünün tanıtımı da yapılmaktadır.
kibrisa gideceklere tavsiyeler

Kıbrıs’ı bu içeriğimizde sizlere elbette ki anlatamayız. Çünkü çok özel bir destinasyon ve kendine has onlarca özelliğe sahip. Hepsini denemeye kalksanız, zamanınız bile yetmeyecektir. Peki, Kıbrıs’a gideceklere tavsiyeler verdiğimiz konuları hiç bizden dinlediniz mi? O halde size bu konulardan bahsetmeye çalışalım.

Kıbrıs’a Gideceklere Tavsiyeler

Kıbrıs’a gitmek ve farklı bir deneyim yaşamak mı istiyorsunuz? O halde size öneride bulunacağımız pek çok konu var. Bu konuların tamamı kendi içerisinde çok değerli ve insanlara ayrı bir enerji katıyor. Şimdi gelin sizlere bunlardan bahsedelim.

Kıbrıs’a İlk Defa Gideceklere Tavsiyeler

  • Dalış Yapın: Kıbrıs’ın endemik bitki türleri kadar, endemik hayvanları da bulunur. Bu hayvanların birçoğu elbette ki suyun altında. Ancak hepsi bununla da sınırlı değil. Suyun altında kalmış tarih de çok fazla. İşte bunun için su altı dalışları, yani scuba diving tercih edilebilir.
  • Kıyıları Gezin: Kıbrıs’ın tarihte öneme sahip pek çok kıyısı bulunur. Bu kıyılarda Caretta Caretta kaplumbağalar da yaşarlar. Bu kaplumbağaların yaşadığı birkaç kıyıdan bir tanesi ise Kıbrıs’tadır.
  • Doğa Yürüyüşleri Yapın: Kıbrıs’ta en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi de doğa yürüyüşleridir. Çünkü doğa yürüyüşleri ile Kıbrıs’ı daha rahat keşfedebilir, endemik bitki ve hayvan türlerini görebilirsiniz.
  • Alışveriş Yapın: Yüzlerce yıl öncesine dayanan alışveriş noktalarından, aradığınız her şeyi en ince ayrıntısına kadar bulma şansınız saklıdır. Bu nedenle çarşılarda, alışveriş merkezlerinde doyasıya gezin.
  • Araç Kiralayın: Araç kiralamak, her zaman söylediğimiz gibi kişilere özgürlük hissi verir. Kıbrıs’ı elbette ki tamamen yürüyerek gezemezsiniz. Bunun için de bir araca ihtiyacınız olacaktır. İşte bu araçları sizlere Ayaz Rent A Car firmamız sağlayabilir.

Kiraladığınız araçlar ile toplu taşıma araçlarıyla uğraşmaktan kurtulabilir, tur operatörlerinin çizdiği sınırlardan dışarı çıkabilirsiniz. Bu nedenle Ayaz Rent A Car firmamız her daim sizin yanınızda.

Kıbrıs’a gideceklere tavsiyeler sunduğumuz içeriğimizde pek çok detay bulunmaktadır. Bu detaylara dikkat ederek, Kıbrıs tatilinizi daha eğlenceli hale getirme şansına sahipsiniz. Üstelik bu konuda yanınızda yer alan Ayaz Rent A Car firmamız, araç kiralama konusunda her türlü detayı sunacaktır. Sizler de bu konuda bilgi almak isterseniz, Ana Sayfa’mızda bulunan formu doldurabilir, akabinde bizlerle telefon numaralarımız aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.