KKTC Türkiye’nin yavru vatanıdır. Bu nedenle binlerce öğrenci KKTC’yi tercih ediyor. Peki, Kıbrıs gerçekten de öğrenci destinasyonu mu? Kesinlikle evet. Bir öğrencinin isteyebileceği her türlü standart Kıbrıs’taki üniversitelerde var. En önemli gerek de elbette ki öğrenci yurtları. Çünkü öğrenci yurtlarının tamamı kendi içerisinde profesyonel. Peki, Kıbrıs öğrenci yurtları her türlü standardı içerisinde barındırıyor mu? Tabi ki. Bunun için yurtları ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anlayacaksınız.

Kıbrıs’taki Öğrenci Yurtları ve İmkanları

Kıbrıs’taki yurtlarda öğrencilere sağlanan imkanların sınırı yok. Her yurdun kendine özgü bir değeri var. Gerek rahat konaklama imkanı, gerekse de yiyecek-içecek imkanı gibi pek çok standart tam da öğrencilerin faydasına yönelik oluşturulmuş. Peki, Kıbrıs’taki öğrenci yurtlarında öğrencilere sağlanan imkanlar nelerdir? Yurtlar neden tercih edilir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

 • KKTC’nin şehirlerinin her birinin manzarası birbirinden güzel. Bu nedenle ücra bir yerde yurt ile karşılaşmazsınız.
 • Yurtlarda rahat bir konaklama hizmetinin alınması için her detay düşünülmüş. Gerek yataklar, gerekse de yurt imkanlarından rahatça yararlanmak, bunlardan bazıları.
 • Yurtlarda yiyecek-içecek hizmetleri de çok gelişmiş durumda. Üstelik Kıbrıs’ın nadide lezzetlerini de bu şekilde deneyimlemiş olursunuz.
 • Güvenlik sorunu ile asla karşı karşıya kalmazsınız. Yurtlar hem güvenlik kameraları ile 7/24 izlenir, hem de yurtların bir güvenlik görevlisi bulunur. Özellikle kız çocuğu olan ailelerin en çok endişelendiği durum güvenlik olurken, Kıbrıs’taki yurtlar bunu en ince ayrıntısına kadar düşünmüş.
 • Yurtlarda standartlara göre tuvalet ve banyolar oda içerisinde olabiliyor. Ancak bazı yurtlarda katların ortak tuvalet ve banyoları oluyor. Zaten bu standartlara göre yurtların fiyatları da değişikliğe uğramaktadır.
 • Ütü, çamaşır makinesi ve bunun gibi pek çok imkan da yurtlar tarafından öğrencilere sağlanmaktadır.

Yukarıda da net bir şekilde gördüğünü üzere, Kıbrıs öğrenci yurtları sağladıkları imkanlar ile hem öğrencilerin, hem de ailelerin gönülleri rahatlatmaktadır. Güvenliğin her detayını içerisinde barındıran bu yurtlardan en profesyonel ve konforlu konaklama hizmetini alabilirler. Peki, Kıbrıs’ta öğrenci yurtlarının fiyatları ne kadardır?

kibris ogrenci yurtlari

Kıbrıs’taki Öğrenci Yurtlarının Fiyatları

Yurtlardaki konforları saymaya kalksak, bu içeriğimiz elbette ki yetmeyecektir. Çünkü her yurdun kendine has imkanı ve standardı var. Peki, yurtlardaki odaların kişi başı fiyatları ne kadar? Bu fiyatları hangi standartlar etkiliyor? Şimdi sizlere tüm bu değerlerden bahsetmeye çalışalım.

 • Yurtlardaki konaklamaya göre fiyatlar değişikliğe uğramaktadır. Konaklamanın çeşidi ve nasıl bir konfora sahip olacağı çok önemlidir.
 • Odaların kişi sayısı fiyatlara doğrudan etki eder. Kişi sayısı göz önünde bulundurulduğunda 5-6 kişilik odaların civarında olduklarını görebiliyoruz.
 • Banyosu ve tuvaleti ile beraber mutfağı da içerisinde bulunan odalar vardır. Bu odaların fiyatları da aylık bulabilir.
 • Kişi sayısı düştükçe, odaların fiyatları da artış gösterir.
 • Yiyecek-içecek hizmetlerinin durumu, yatakların ranza mı yoksa baza mı oldukları ve odanın hangi cepheye baktığı gibi durumlar, yurtların fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.
 • Yurtlarda internet, sıcak su ve bunun gibi diğer hizmetler de bulunur ve bu hizmetlerde yurt fiyatlarına dahildir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, Kıbrıs’taki yurtların ortalama fiyatları değişiklik göstermektedir. Ultra lüks bir odada kalmak isteyen öğrenciler bu hayallerine kavuşabilirler.

Kıbrıs’ta Öğrencilik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, gerek iklimi, gerekse de tarihi ile oldukça dikkat çekici bir destinasyon. Tarihin içerisinden fırlamış gibi olması ve buna ek olarak doğal güzelliklerinin sayısız olması, Kıbrıs’ı nadide bir destinasyon haline getiriyor. Peki, Kıbrıs’ın bu denli profesyonel olması göz önünde bulundurulursa, öğrencilik hususunda hangi değerler dikkat çeker?

 • Kıbrıs’ta öğrenciler için Avrupa standartlarında eğitim veren üniversiteler kurulmuş ve bu üniversiteler en iyi eğitimleri öğrencilere vermektedirler. “Kıbrıs Üniversiteleri” isimli içeriğimizden, üniversitelerin isimlerini ve bilgilerini öğrenebilirsiniz.
 • Kıbrıs’ta toplu taşıma ile ulaşım çok gelişmemiştir. Bu nedenle öğrenciler genellikle üniversitelerin ücretsiz ulaşım araçlarını kullanırlar. Saat başı kalkan toplu taşıma araçları da belirli durumlarda tercih edilebilir.
 • Kıbrıs’ta öğrenciler için araç kiralama hizmeti de tercih edilebilir. Bunun için mevcut ehliyetiniz geçerli olacaktır. Bu konuda uzman olan Ayaz Rent A Car firmamız, sizlere profesyonel araç kiralama hizmeti sunabilir.
 • Öğrencilerin sıcak bir aile ortamı ile karşılaşacakları neredeyse kesindir. Çünkü Kıbrıslılar ülkelerine gelen öğrencileri çok seviyorlar ve onlara güler yüzle yaklaşıyorlar. İklimden dolayı da oldukça sıcakkanlı insanlar olduklarını söyleyebiliriz.
 • “Kıbrıs’ta Öğrencilik” isimli içeriğimizden, Kıbrıs’ta öğrenci hayatı ile ilgili tüm detaylara da ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs’ın yapısı, öğrencilere harika olanaklar sunmaya devam ediyor. Bunun en önemli örneklerini de yukarıda net bir şekilde gördünüz.

Sizlere bu içeriğimizde Kıbrıs öğrenci yurtları ile ilgili detaylı bilgi aktarımı yapmaya çalıştık. Aynı zamanda araç kiralama konusunda Ayaz Rent A Car firmamızı tercih edebilirsiniz. Çünkü firmamız Kıbrıs’ın en güvenilir araç kiralama firmalarından bir tanesidir. Kıbrıs öğrenci yurtları bağlantısına tıklayın, Ana Sayfa’mızda yer alan formu doldurabilir ya da bizimle telefon numaramız aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.