Uygun fiyatlarla Kıbrıs uçak bileti mi arıyorsunuz?, Akdeniz’in incisi olan Kıbrıs’a yapacağınız seyahatler, daha şimdiden sizleri heyecanlandırıyor değil mi? Bunu Kıbrıs’a gelen herkes söylüyor. Çünkü Kıbrıs’ın bir ada olması ve tatil destinasyonları arasında belki de en önemlisi olması, bu heyecanı üst seviyeye çıkarıyor. Peki, “Kıbrıs’a nasıl gidilir?” Elbette ki iki seçenek var. Bunlardan biri deniz yolu iken, diğeri de hava yoludur. Hızlı, konforlu ve aktarma olmadan bir yolculuk isterseniz, hava yolu en iyi seçenek. Peki, seyahatlerimiz için alacağımız Kıbrıs uçak bileti hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

Kıbrıs’a Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Kıbrıs’a hava yolu ile seyahat etmek mi istiyorsunuz? Bunun için pek çok şehirden Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’ya uçuşlar var. Bu uçuşların tamamı direk ve herhangi bir aktarma yok. Aynı zamanda tam tersi bir rota da bulunuyor. Yani belirlenen şehirlere, Lefkoşa’dan da uçuşlar var. Peki, Lefkoşa’da bulunan havalimanının adı nedir? Ercan Havalimanı. Kıbrıs’ın tek havalimanıdır. Sizlere Ercan Havalimanı’ndan da bahsedeceğiz. Ancak Kıbrıs’a yapılan uçuşlar hangi illerden gerçekleştiriliyor? Öncelikle bu illeri sıralayalım.

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Adana
 • Antalya
 • Gaziantep
 • Hatay
 • Samsun
 • Kayseri

Yukarıdaki illerden Kıbrıs’a direkt uçak seferleri vardır. Bu seferlerin sayıları ile günleri yaz ve kış aylarına göre değişiklik gösterir. Her gün Kıbrıs uçak bileti ve uçak seferleri bulunuyorken, en çok sefer yapılan iller ise; İstanbul, Ankara ve İzmir’dir. Karşı uçuşlar da aynı şekilde gerçekleştirilir. “Ercan Havalimanı” resmi sitesinden, havalimanı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Peki Kıbrıs’a uçuş yapan tüm havayollarının online bilet fiyatlarını karşılaştırıp satın almak istermisiniz? o zaman tıklayın. https://www.kibrisbileti.com

kibris ucak bileti

En Uygun Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları

Kıbrıs’a gerçekleştirilen uçak seferlerinin fiyatları genel anlamda farklılık gösterebilir. Elbette ki uçak biletlerini çok önceden almak uygun fiyat avantajı yakalamanıza fayda sağlayacaktır. Ancak genel anlamda yukarıda da verilen illerden Kıbrıs’a yapılan uçak seferleri, 100 TL ile 500 TL arasında belirlenen fiyatlara gerçekleştirilmektedir. Alacağınız bilet için önceden fiyat araştırması yaparsanız, daha uygun fiyatlara bilet alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Ercan Havalimanına Uçak Bileti Alabilirsiniz

Uluslararası bir havalimanı olan Ercan Havalimanı, Başkent Lefkoşa sınırları içerisinde yer alır. Lefkoşa’ya olan uzaklığı 23 km iken, Gazimağusa’ya olan uzaklık ise 29 km’dir. “Kıbrıs’ta Ulaşım” isimli içeriğimizden, Kıbrıs’taki ulaşımınız ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Peki, genel anlamda Kıbrıs’ta ulaşım nasıl gerçekleşir?

 • Ercan Havalimanı’ndan toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ancak saatleri çok aralıklı olduğu için, sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Taksi seçeneği Kıbrıs için çok önemlidir. İsterseniz taksi çağırarak, dakikalar içerisinde başkent Lefkoşa veya Gazimağusa’ya ulaşabilirsiniz.
 • Önemli tercihlerden biri de araç kiralamadır. Kiraladığınız araçlar, firma tarafından Ercan Havalimanı’na kadar getirilir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs’taki ulaşım, en iyi şekilde kiralık araçlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu tip hizmetleri Kıbrıs’ta profesyonel olarak bulmak da mümkün. En iyi hizmet veren firmalardan bir tanesi de, Ayaz Rent A Car’dır.

Kıbrıs uçak bileti aldınız ve Kıbrıs’a geldikten sonra ulaşım problemini nasıl çözeceğinizi mi düşünüyorsunuz? O halde sizin için en iyi seçenek, herkeste olduğu gibi Ayaz Rent A Car’dır. Ayaz Rent A Car firmamızdan;

 • Bakımlı araçlara,
 • Profesyonel hizmete,
 • Uygun fiyatlara,
 • Güvenli hizmete ve
 • Her türlü öneriye ulaşabilirsiniz.

“Kıbrıs Gezi Rehberi” isimli sayfamızdan, Kıbrıs’taki seyahat planınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Planlamanızı yaptıktan sonra, bizlerden kiraladığınız araçlar ile Kıbrıs’ta doyasıya bir tatile artık hazırsınız. Çünkü sizi kısıtlayacak bir tur veya toplu taşıma aracı yok. Kıbrıs uçak bileti hakkında bilgi paylaştığımız içeriğimizin yanı sıra, bizlerle telefon numaralarımız aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.