Kıbrıs tanıtım videoları, Kıbrıs’a gelmeden önce gezilecek ve görülecek yerleri, denizi, kumsalları ve kuş bakışı drone ile çekilmiş görüntüleri izlemek istermisiniz? Sizin için derlediğimiz videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kıbrıs Tanıtım Videosu (2020)

KKTC Tanıtım Filmi

Kıbrıs Tanıtım Videosu

Kıbrıs Tanıtım Filmi

Kıbrıs Tanıtım Videoları, Destinasyonlar, pazarlama ve tanıtım faaliyetleri için çeşitli tanıtım videoları hazırlarlar ve bu videolar ile en iyi şekilde destinasyonun hedef kitledeki turistlere tanıtılması sağlanır. Ancak bu süreçte, videolarda dikkat çekici pek çok faktörün bulunması gerekir. Eğer bu faktörler bulunmazsa, tanıtım videoları istenilen amaca ulaşmaz. Bu durum da turist sayısını ve gelirini olumsuz yönde etkiler. İşte Kıbrıs tanıtım videoları hazırlanırken de bu detaylara dikkat edilmektedir. Dikkat edilen detaylar çerçevesinde, Kıbrıs’ı tanıtan videolar hazırlanır. Peki, tanıtım videolarının Kıbrıs’taki kahramanları nelerdir?

Tanıtım Videolarının Kahramanları

Kıbrıs Fotoğrafları” isimli içeriğimizde, Kıbrıs’a ait fotoğraflardan ve bu fotoğrafların konseptlerinden bahsetmiştik. Kıbrıs’ı tanıtan videolarda da konsept bu şekilde, ancak çeşitli farklılıklar var. Bu farklılıkların temelinde de pazarlama yatıyor. İşte bu nedenle Kıbrıs tanıtım videoları çok önemli bir yere sahip. Peki, bu videolarda dikkat çeken hususlar nelerdir? Sizlere bunlardan bahsedelim.

  • Kıbrıs’ın Koyları: Kıbrıs’ı tercih eden turistlerin ilgisini çeken özelliklerin en önemlisi, Deniz-Kum-Güneş faktörüdür. İşte tanıtım vidolarında da Kıbrıs’ın koylarına vurgu yapmak gerekir.
  • Kıbrıs’ın Tarihi: Kültür turistlerini elbette ki unutmamak gerekir. Çünkü bu turistler, kültürü keşfetmek ve eski eserleri yerinde görmek isterler. İhtişamı ile gözleri kamaştıran bu eserler, tanıtım vidolarında yer almalıdır.
  • Kıbrıs’ın Eğlencesi: Tatil için Kıbrıs’a gelen turistlerin tercihlerinden bir tanesi de eğlencedir. Bu nedenle eğlence mekanlarından da en iyi şekilde bahsedilmesi gerekir. Bu mekanlar, videoların daha renkli hale gelmesini sağlar.
  • Kıbrıs’ın Lezzetleri: Her turistin ikinci faaliyeti yeme-içmedir. Bu nedenle Kıbrıs’ın lezzetlerinin bu tür videolarda mutlaka yer alması gerekir.
  • Kıbrıs’ın Festivalleri: Festivaller her zaman ilgi çeker. Kıbrıs’ın festivalleri de önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle festivallerden ve diğer rekreatif faaliyetlerden de bahsedilmelidir.
  • Kıbrıs’ın Kültürü: İnsanlar artık yeni insanlar ve farklı kültürler keşfetmek istiyor. Bu nedenle Kıbrıs’ın misafirperver, tatlı dilli ve güleryüzlü insanlarının turistlere tanıtım videoları aracılığı ile gösterilmesi gerekir.

Yukarıda da görüldüğü üzere tanıtım videoları hazırlanırken pek çok değerden bahsediliyor. Bu değerlerden ne kadar bahsedilirse, elde edilecek fayda da bir o kadar artacaktır. Peki, Kıbrıs’taki önemli trendler nelerdir?

Kıbrıs’ın Trendleri

Kıbrıs’ta tanıtım videolarında yer alması gereken değerlerden sizlere yukarıdaki konu başlığımızda bahsetmeye çalıştık. Bu değerlerin tamamı başlı başına önem arz ediyor. Ancak bir de Kıbrıs’taki trendler var. Bu trendler ne kadar turistlere gösterilirse, o kadar avantaj sağlanacaktır. Peki, trendler neler? Bir de bunlara göz atalım.

  • Kıbrıs’ta gastronomik kimlik çok gelişmiş. Bu nedenle gelen turistlerin yeme-içme trendlerine sık sık katıldıkları ve geri kalmadıkları rahatlıkla anlaşılıyor.
  • Kıbrıs’ta araç kiralamak artık başka bir boyuta ulaştı. Kıbrıs’ın en önemli ulaşım yöntemi oldu. İşte araç kiralama seçeneği de turistlerin gözünden kaçmıyor.
  • Kıbrıs’ta Deniz-Kum-Güneş her zaman trend. Bu nedenle tatil tutkunlarının Kıbrıs’ta en sevdiği trendler arasında bu yer alıyor.
  • Gelişmiş sağlık hizmetleri, binlerce farklı konseptte alışveriş seçenekleri, “Kıbrıs Duty Free” imkanı ve daha fazlası, Kıbrıs’ın tatil trendleri arasında yer alıyor. İşte bu seçeneklerin tamamının tanıtım videolarında bulunması gerekir.

Tanıtım videolarını devlet üstlenir. Turizm Bakanlığı bu konuda bir çalışma yapar. Ancak özel sektördeki kişilerin de bu tür tanıtım videolarını yapmaları gerekir. Bu durum ülkenin tanıtımı ve pazarlamasını doğrudan etkileyecektir.

Kıbrıs tanıtım videoları ile bu güzide destinasyonu daha etkin bir şekilde tanıtmak için, yukarıda bahsedilen kıstaslara uyulması gerekir. Aynı zamanda Kıbrıs’ın bu güzide özelliklerini keşfetmek isteyen ziyaretçiler için de Ayaz Rent A Car firmamız profesyonel araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

kibris tanitim videolari