Kıbrıs’ta ulaşım tatil için Kıbrıs’a gelenlerin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında geliyor. Ercan Havalimanına geldiğiniz andan itibaren ilk önce ulaşım ihtiyacınızı karşılamanız gerekir. Tabiki havalimanından bir çok seçenek mevcuttur. Eğer sadece bir noktaya gidecekseniz ve gezme planınız yoksa Kıbrıs’ta toplu taşıma otobüslerini kullanabilirsiniz.

Otobüsler havalimanından belirli saat aralığında ve sadece şehir merkezlerine taşıma yapmaktadırlar. 2nci seçenek eğer bir otelde konaklayacaksanız otel otransfer hizmeti, 3ncü seçenek olarak hem Kıbrıs’a tatile geldiyseniz hemde Kıbrıs’ı gezecekseniz tabiki tavsiye ettiğimiz araç kiralama seçeneği Kıbrıs’ta ulaşımın kullanılabilecek yöntemleridir. Peki öğrenmek istermisiniz? Kıbrıs’a nasıl gelinir? yani size göre gidilir? 🙂 tıklayın.

kibrista ulasim

Kıbrıs’ta ulaşım nasıl sağlanır ve ulaşım bilgileri

Kıbrıs şehir içi ve şehirler arası ulaşım dolmuşları vardır. Girne, Lefkoşa ve Mağusa şehir merkezlerinde toplu taşıma için mesai saatleri içerisinde çalışan dolmuşlar vardır. Ancak daha konforlu bir seyahat için araç kiralama yapmanızı, Kıbrıs’ta araç kullanmak (bilgi için tıkayın) istemiyorsanız da yine firmamızdan da şehir turu veya transfer hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

Kıbrıs’ta Ulaşım Ücretleri

Kıbrıs içinde ulaşım ücretleri çok ekonomiktir. Dolmuşlar çok cüzi rakamlarla taşıma yaparken, araç kiralama ücretleri de Türkiye’deki gibi ekonomik rakamlarla yapılmaktadır. Bunun dışında Ercan Havalimanı ile otel transfer arası ücretler de uygun fiyatlarla özel taşıma olarak yapılmaktadır. Ayrıca Kıbrıs taksi fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın. kıbrıstaksi.com

Ercan Havalimanından Girne’ye nasıl gidilir? bu konuda sitemizden detaylı bir yol tarifi alabilirsiniz.