Kıbrıs’ın en iyi plajları, en ünlü plajı hangisidir? öğrenmek istermisiniz? Turistik destinasyonlar arasında önemli bir yere sahip olan ve bu sebeple her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Kıbrıs, popülerliğinden hiçbir zaman bir şey kaybetmedi. Bunun üzerine Kıbrıs’ı tercih eden turistlerin uğrak noktası ise plajlar oldu. Çünkü Kıbrıs’ın plajları her daim doğallığı ile ün salmakla beraber, kolay ulaşılabilir bir güzergahta oldukları için, tercih noktasında yer aldılar. Hali hazırda Kıbrıs’ın doğal ve tarihi yapısını keşfe çıkmak isteyenler için de Kıbrıs’ın plajları harika bir seçenek oldu. Peki, Kıbrıs’ın plajları hangileridir? Özellikleri nelerdir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

En iyi Sahilleri ve Plajları Hangileridir?

Türkiye’nin güneyinde yer alan Kıbrıs sahilleri doğal ve tarihi dokusu sebebi ile tercih ediliyor. Önemli bir turistik destinasyon olmasını da, tarihe ışık tutması ve hedef noktasında yer alması sebebi ile kazanıyor. Peki, Kıbrıs’ta tatilin avantajları nelerdir? Gelin hep birlikte bunlara bakalım.

 • Kıbrıs Akdeniz’de yer alan bir adadır ve bu sebepten ötürü Kıbrıs’ın plajları sıcak bir su ve iklime sahiptir.
 • Tercih edilen bir güzergâh oluşu ve önemli bölgede yer alması sebebi ile üst düzey devletlerin her daim gözetiminde kaldı. Bu nedenle de şuan ki konumu çerçevesinde gelişim kazandı.
 • Kıbrıs’ın sahilleri yönünden de oldukça zengin olan bir adadır. Bu nedenle tatil için tercih edilen destinasyonlar arasındadır.
 • Deniz, kum ve güneş. 3S olarak adlandırılan bu üç ana faktör, yaz turizminin gerekleri arasındadır. Böylece Kıbrıs, yaz aylarında tatilin tercih edilen noktasıdır.
 • 3S dışında kalan diğer turizm faaliyetleri ise alternatif turizm faaliyetleri olarak adlandırılır. Kıbrıs ise alternatif turizm noktasında önemli bir destinasyon olarak bilinir. Örneğin; Kültür Turizmi, Kongre Turizmi…
 • Her yaşa hitap eden turistik alanları bulunur ve casinoları ile de ünlü bir destinasyondur. Bu sebeple Dünya’nın pek çok noktasından turist çekmektedir.

Kıbrıs’a gelmek için yukarıda gördüğünüz gibi pek çok sebebiniz var. Daha doğrusu, Kıbrıs’ın tercih edilmek için sunduğu pek çok faktör var. Bu nedenle Kıbrıs yalnızca Deniz, kum ve güneş ile sınırlı kalmayan, aynı zamanda alternatif turizm seçenekleri ile de tercih noktası olan bir destinasyondur.  Peki karınız açıktı Kıbrıs’ta ne yenir? öğrenmek istermisiniz? o halde tıklayın. Kıbrıs’ta Ne Yenir?. Önemli bir rota olan Kıbrıs’ın plajları hangileridir? Gelin sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

Kıbrıs’ın Plajlarını İzlemek İstermisiniz? Mutlaka Bir Göz Atın!

Kıbrıs’ın En iyi Avantajları Nelerdir?

Akdeniz’de popülerliği yüksek olan ve bu sebepten ötürü turistik bir rota olan Kıbrıs, Akdeniz’in en büyük üçüncü adası konumunda yer almaktadır. Akdeniz ülkeleri genelinde en güzide plajları bünyesinde barındıran bu ada, tercih edilme potansiyeli açısından olukça önemlidir. Peki, Kıbrıs yat ve tekne kiralama ile Kıbrıs’ta tekne turu keyfine çıkmak, doğal güzelliklerden yararlanmanın yanı sıra, Kıbrıs’ta plajlardan faydalanmak avantajlı mıdır? Elbette. Gelin sizlere Kıbrıs’ın plajlarını tanıtarak, plajların öneminden bahsetmeye çalışalım.

Kıbrıs’ın Ünlü Plajları

 1. Altınkum Sahili: Ünlü bir sahil olarak bilinen Altınkum Sahilleri, bakir durumu ile de önemli sahiller arasında kendine yer edinmiş durumdadır. Güzellik ve aşkın kraliçesi olarak bilinen Afrodit’in doğduğu yer olarak bilinen bu sahiller, pırıl pırıl parlayan, adından da anlaşılacağı üzere altın gibi kumlara sahip olan destinasyondur. Caretta Caretta Kaplumbağalarının üreme alanı olarak bilinmesi sebebi ile de oldukça önemli bir destinasyon olarak dikkat çekmektedir.
 2. Alagadi Plajı: Kıbrıslıların güzide tatil rotaları arasında yer alıyor ve bu nedenle oldukça tercih edilen bir destinasyon. Aynı zamanda Dünya’nın pek çok noktasından gelen turistlerin de uğrak noktası olması, onu önemli bir destinasyon yapıyor. Zaten Kuzey Kıbrıs’ın tatil rotalarının başında yer alan Alagadi Plajı, bu sebepten ötürü her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Yürüyüş yapmak ve güneşin doğuşu ile batışını izlemek için tercih edilmesi gereken bir plaj konumundadır. Sürdürülebilir turizm açısından gözlem altında tutulan bu plaj, akşam 20:00’dan sonra kapatılmaktadır. Yoğun olması sebebi ile de erken saatlerde yer tutarak; deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
 3. Yeşilırmak Plajı Kıbrıs adasının batı kısmında yer alan bir destinasyon olan Yeşilırmak Plajı, Lefkoşa’nın Diligra bölgesindedir. Guinness Rekorlar Kitabı’na da giren bu plaj, Kıbrıs’ın en büyük asmasına sahiptir. Plajın tam ortasında yer alan büyük bir iskele ise, denizden en iyi şekilde faydalanılması açısından oldukça önemli bir alternatif. Sessiz ve sakin olan Yeşilırmak Plajı, size harika anlar yaşatıp, dinginliği sonuna kadar yaşama fırsatı verecektir. Huzur için önemli olan bu plaj, aynı zamanda merkezden uzakta yer almaktadır.
 4. Escape Plajı, Yavuz Çıkarma Plajı olarak da ün salan bu ünlü plaj, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kıbrıs Barış Harekatı’nda adaya ilk adım attıkları destinasyondur. Bu plaja ilerlemek için takip etmeniz gereken rota ise, Girne ve daha sonra Alsancak’tır. Kıbrıs’ın tatil başkenti olan Girne’ye uzaklığı ise 5 km’dir. Aynı zamanda su sporlarından olan; jet ski, kano, deniz bisikleti ve scuba diving için oldukça uygun bir plajdır. Ücretli olmasının yanı sıra, restoran ve barları da bulunan bir destinasyondur.
 5. Glapsides Plajı Dalış yapmak ve su sporlarından sonuna kadar faydalanmak ister misiniz? Bunun için Glapsides Plajı tam size göre bir tercih. Karpaz ve Gazi Mağusa arasında yer alan bu plaj, tercih edeceğiniz su sporlarının tamamını icra etmeniz için gerekli imkanları sunuyor. Harika görünümünün yanında insanlara tatilin her detayını yaşatması sebebi ile Akdeniz’in en güzel plajları arasında yer alarak, bu alanda ün salmıştır. Kamp yapmak ve bu çerçevede gençlik döneminizi en iyi şekilde yaşamak isterseniz, Glapsides Plajı’nı tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu plajda kamp yapılması için her türlü seçenek yer alıyor. Temiz bir deniz, düzenli plaj ve ucuz şezlong kiralama imkanı ile Glapsides Plajı’nı tercih etmeniz sizlere avantaj sağlayacaktır. Ücretli bir plaj olup, diğer plajlara göre daha ekonomiktir.

Deniz, kum ve güneş için tüm detayları içerisinde barındıran Kıbrıs, sizin için en doğru rotalardan biridir. Kıbrıs’a gelerek, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Evet, Kıbrıs’ın plajları önem arz etmektedir. Ancak Kıbrıs’ı yalnızca plajlardan ibaren görmemek gerekir. “Kıbrıs’ta Kiralık Araç ile Gezilecek Yerler” isimli sayfamızdan, Kıbrıs’ı nasıl daha eğlenceli bir şekilde gezebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Peki, Kıbrıs nasıl daha eğlenceli bir şekilde gezilir? Elbette ki kiralık araç ile. Gelin sizlere kiralık araç ile gezmenin öneminden bahsedelim.

kıbrıs plajları

Kiralık Araç İle Kıbrıs’ı Doyasıya Gezmek

Kıbrıs, küçük olarak görünebilir ancak gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok önemli destinasyonu içerisinde barındırdığı için, araç ile gezmeye uygundur. Peki, Kıbrıs’ta nasıl araç kiralayabilirim? Tabi ki Ayaz Rent A Car’ı tercih ederek. Çünkü Ayaz Rent A Car, sizlere Kıbrıs’ta araç kiralama ile ilgili en iyi hizmeti verecektir. Araç kiralama firmamızın hizmetlerinden yararlanmanın önemi ise aşağıda sıralanmıştır:

 • Kıbrıs’ı doyasıya ve yorulmadan gezmek,
 • Her destinasyona uğrama şansını elde etmek,
 • Ailecek veya grup halinde gezebilmek,
 • Konforlu bir seyahat elde edebilmek ve
 • Dilediğiniz noktada, dilediğiniz kadar mola vermek için araç kiralamak tam size göre bir tercih.

Ayaz Rent A Car hizmetlerinden yararlanarak, Kıbrıs’ın tüm tatil beldelerini ziyaret etmek ve Kıbrıs’ın plajları ile vakit geçirmek isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çünkü en önemli hedefimiz, sizlere memnuniyet derecesi yüksek bir hizmet sunmaktır. Bunun için bizleri tercih ederek, Kıbrıs’ta güvenilir araç kiralama hizmetlerimizden herhangi bir problem olmadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Instagram.com/ayazrentacar/ firmamızın sosyal medya hesabını takip ederek, güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.