Kıbrıs rakı fiyatları, en çok tüketilen içki tabiki Rakı’dır. Taverna kültürü geçmişten günümüze Kıbrıs’ta her zaman var olan bir kültürdü, bu nedenle Meyhane tarzında bir çok restoran bulabilirsiniz. Ayrıca Kıbrıs’ta ne yenir? Kıbrıs’a özgü yemekler ve lezzetler makalemize de göz atmayı unutmayınız!

Kıbrıs Rakı Fiyatları, Kıbrıs Free Shop

Rakı Türkiye’ye kıyasla daha uygun fiyatlarla Kıbrıs’tan alınabilir. Türkiye’ye dönüş yolunda Girne veya Lefkoşa’daki şehir merkezlerinde bulunan tekel bayilerden veya büyük marketlerden veya  Kıbrıs’ta Duty Free shop’tan daha uygun fiyatlara içki alabilirsiniz.

Kıbrıs rakı fiyatları ve Kıbrıs’ta ne içilir? Kıbrıs’ta alkollü içecekler Türkiye’ye göre çok ucuzdur. Bu nedenle Türkiye’den gelenler mutlaka limitler dahilinde içki alıp Türkiye’ye dönüşte götürmektedirler. Kıbrıs içi marketlerden de Duty Free’ye göre daha uygun Kıbrıs rakı fiyatları bulabilirsiniz.

kibris raki fiyatlari

Kıbrıs’ta ne içilir, Zivaniya Nedir?

Kıbrıs’ta ne içilir? merak ediyorsanız, Kıbrıs’a özgü içki olan “Zivaniya” özel bakır kazanlarda rakı gibi damıtılarak yapılmaktadır. Zivaniya’da her tekel bayiden veya süpermarketten bulabileceğiniz bir içkidir.

 Kıbrıs’ta en ucuz içki nereden alınır?

En ucuz içki bilinenin aksine Duty Free shoptan değil Girne ve Lefkoşa şehir merkezlerinden tekel shoplardan veya büyük süpermarketlerden alınabilir.

Kıbrıs’tan ne kadar içki getirebilirim?

Kıbrıs’tan çıkışta herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak Türkiye’de gümrük memurları kontrol etmektedir. 1 şişe veya 2 şişe kişi başı olan kurallar vardır. Gümrükten geleceğiniz zamanki mevzuatı sorarak öğrenmelisiniz.