Kıbrıs’ın gerek alt yapısı, gerekse de üst yapısı, insanlarının hayatlarını kolaylaştırmak için özenle tasarlanmış ve tasarlanmaya da devam etmektedir. Adaya yılda 1 milyondan fazla turist geldiği göz önünde bulundurulursa, bu konuya gerekli olan hassasiyetin verilmesi gerekir. İşte bu özen çerçevesinde Kıbrıs’ta özel hastaneler ön plana çıkmaktadır. Üst düzeyde etkili sağlık hizmetleri ve alanında uzman sağlık personelleri, insanlarla son derece ilgili ve alakadardır. Peki, Kıbrıs’ta özel hastaneler ve özellikleri nelerdir?

Kıbrıs’ta Özel Hastaneler ve Özellikleri

Kıbrıs, sağlık hizmetleri konusunda standartların üzerindedir ve gerek Kıbrıslılar, gerekse de turistler bu hizmetlerden en aktif şekilde yararlanabilir. Bununla beraber Kıbrıs’taki özel hastanelerin tamamı alanlarında yetkinleşmiş profesörler ile çalıştıkları için, son derece profesyonel sağlık hizmetleri verilmektedir. Bu çerçevede Kıbrıs sağlık turizmi açısından da önemli bir noktadadır. Peki, Kıbrıs’taki hastanelerin özellikleri nelerdir?

 • Tüm alanlarda, hastalarına hizmetlerini kusursuz bir şekilde sunmak,
 • Acil servis bölümünde, uluslararası ziyaretçilere de ücretsiz hizmetler vermek,
 • Her türlü sağlık ekipmanını bünyesinde barındırarak, hızlı müdahale etmek,
 • Alt düzey personellerden, üst düzey personellere kadar tamamen yetkin sağlık çalışanlarını barındırmak,
 • Özel hastanelerin yanı sıra bunun yanında diğer sağlık merkezlerinde de hizmet vermek,
 • Standardı çok yüksek olan sağlık hizmetleri vermek,
 • Tüm sağlık problemlerine ilişkin müdahale yapabilecek kapasitede olmak ve bunun gibi daha pek çok özellik, Kıbrıs’taki özel hastaneleri ön plana çıkarmakta ve böylece sağlık hizmeti konusunda insanlar herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmamaktadır.

Yukarıda da net bir şekilde görüldüğü üzere, sağlık hizmetlerini profesyonel bir şekilde sunan özel hastaneler, Kıbrıs’ın sağlık hizmeti anlamında üst seviyeye gelmesine fayda sağlamaktadır. Akabinde turistlerin yaşadığı sağlık problemlerine de son derece nezaket ve profesyonellikle yaklaşılmakta ve KKTC de bu konuda turistlere her türlü desteği vermektedir. Peki, Kıbrıs’ta özel hastaneler hangileridir? Sizlere bu hastanelerden bahsedelim. Unutmadan “Kıbrıs tüp bebek merkezleri” yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

kibrista ozel hastaneler scaled

Kıbrıs’ta Özel Hastaneler Hangileridir?

Kıbrıs’ta yerli ve yabancı turistler ile tüm Kıbrıs halkı en iyi sağlık hizmetlerini alma şansına sahiptirler. Bu nedenle Kıbrıs’taki özel hastanelerin tamamı son derece profesyonel hizmetler vermekte ve insanların sağlık problemlerini ortadan kaldırmaktadırlar. Peki, Kıbrıs’ta özel hastaneler hangileridir?

 • Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi: Lefkoşa sınırları içerisinde yer alan hastane, Kıbrıs’ın en büyük üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin hastanesidir. 2010 yılında faaliyetlerini yürütmeye başlayan hastane, son derece etkin sağlık hizmetlerini hastalarına sunmaktadır.
 • Cyprus Life Hastanesi: Lefkoşa sınırları içerisinde yer alan hastanelerden bir diğeri de Cyprus Life Hastanesi’dir. 24 saat açık olan bu hastane, son derece yüksek standartta sağlık hizmetleri vermekte ve önemli sağlık ekipmanlarına sahip olmaktadır.
 • Kolan British Hospital: Hastalarına 24 saat hizmet veren Kolan British Hospital, yüksek standartlarda sağlık hizmetleri vermekte ve Lefkoşa Gönyeli’de yer almaktadır. Son derece ileri düzeyde hizmet veren ve profesyonel bir akademik kadroya sahip hastanedir.
 • British Medical Laboratory: Bilimin getirdiği olanaklar, teknolojik çalışmalar ve daha fazlası ile ünlenen bir özel hastanedir. Girne’de yer alan bu hastaneden 7/24 sağlık hizmeti alınabilir. Bunun yanında sağlık hizmetlerinin tamamı üst düzey standartlardadır.
 • Kamiloğlu Hastanesi: 1989’dan beri sağlık hizmeti veren Kamiloğlu Hastanesi, her geçen yıl sağlık hizmetlerini daha çeşitli hale getirmiştir. Günümüzde tüm alanlarda sağlık hizmeti veren ve son teknolojik ekipmanlara sahip olan hastane, hizmetlerini 7/24 bir şekilde sürdürmektedir.
 • Erduran Laboratuvarı: Son derece önemli sağlık ekipmanları ve bu ekipmanları en iyi şekilde kullanan sağlık personelleri ile çalışan Erduran Laboratuvarı, Kıbrıs’ın önemli sağlık hizmeti veren kuruluşlarındandır. Girne’de yer almaktadır.
 • Calicle Hospital: Yukarı Girne’de yer alan bu özel hastane; profesör ve diğer önemli sağlık çalışanları ile sağlık hizmeti konusunda adaya değer kazandırmaktadır.
 • Özel Girne Hastanesi: 1998’den beri faaliyetlerini yürüten bu özel hastane Girne’de yer alır. Aynı zamanda Girne’nin ilk özel hastanesi konumundadır. Pek çok alanda sağlık hizmeti sunan bu hastane, güncel teknolojileri, hizmetlerine entegre etmiş durumdadır.

Yukarıda adı geçen hastanelerin tamamı; gerek kadroları, gerekse de kullandıkları ekipmanlar ile ön plana çıkar. Adaya değer katan Kıbrıs’ta özel hastaneler, güncel teknolojilere de en hızlı şekilde entegre olmaktadırlar. 7/24 sağlık hizmeti alınabilmekle beraber, yabancı ziyaretçilerin de en iyi şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için özenle planlanmış ve bu konuma getirilmiştir.