Kıbrıs Bungalov Kiralama, İnsanların tatil tercihleri arasında pek çok farklı seçenek var. Bunlar tahmin ettiğiniz üzere, Kovid-19 salgınından sonra çok çeşitlendi. Çünkü insanlar artık izole tatil seçeneklerine doğru bir tercih yapmaya başladı. Bunlardan biri de, elbette ki bungalov. Çünkü hem sadece belirli gruplar halinde bulunuyorsunuz, hem de toplu alanlardan uzak kalıyorsunuz. Bu sebeple Kıbrıs bungalov kiralama trendi, son zamanlar çok popüler hale geldi. Peki, bungalov nedir? Özellikleri nelerdir? Öncelikli olarak bundan bahsetmek gerekir.

Bungalov Nedir? Özellikleri Nelerdir?

2 katın, daha doğrusu 1.5 katın üzerine çıkmayan, genellikle betonarme olmayan yapılara, bungalov adı verilmektedir. Bungalovlar, bulundukları ortama uygun bir şekilde tasarlanıp, o ortamın özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. Bunun en önemli örneği de, ahşap olmasıdır. Zaten genel anlamda bungalovların ormanlık alanlarda bulunması bunu kanıtlar nitelikte. Ancak elbette ki hepsi bununla sınırlı kalamaz. Şimdi size biraz bunlardan bahsetmeye çalışalım.

 • Genellikle tek katlı olan, bazı çeşitleri 1.5 kata kadar çıkabilen yapılardır. Üst kat, çatı katı olarak kullanılır. Her katından faydalanılır.
 • Bulunduğu doğal ortamın yapısı neyse, o yapıyı yansıtır. Yani çok şık villaların bulunduğu bir yere gökdelen dikilemeyeceği gibi ormanlık alandaki bungalov da betonarme olamaz.
 • Prefabrik olarak adlandırılabilecek bir yapıdır. Kolayca taşınabilir.
 • Çatısının sarkaçları bungalov evi korur.
 • Dağ evi ile birbirine çok benzerler. Genellikle dağ evlerinin boyutu ve iç tasarımı bungalov evlerden biraz daha farklıdır. Tek fark bunlardır. Birbirine benzerler.
 • Büyük bir inşa düşünülemez. Bungalovlar minimal olarak tasarlanır ve her zaman yaşanacak yerler olarak inşa edilmez. Ancak her ne olursa olsun sürekli yaşanan bungalov evler de vardır.
 • Ahşap evler her zaman insan sağlığı için daha değerlidir. Bu nedenle yaz aylarında bungalovlar sıklıkla tercih edilir.
 • Üçgen yapılı bir çatıları vardır. Çatının üçgenliği oldukça diktir.
 • Uzun ömürlü olması ve maliyetinin az olması, bungalov evlerin tercih edilme oranlarını artırmaktadır.
 • Ahşaptan inşa edildikleri için genellikle yaşayan evler olarak adlandırılırlar.
 • Ahşap ile yapılan bungalovlar ile beraber, çeşitli özel taş, tuğla ve beton ile de bungalov evler yapılabilir.

Yukarıdaki özellikleri taşıyan yapılar, bungalov ev olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle Kıbrıs’ta hoşça vakit geçirmek isteyen, farklı bir deneyim talep eden kişiler için oldukça önemlidir. Peki, Kıbrıs bungalow kiralama ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

kibris bungalov kiralama

Kıbrıs Bungalow Kiralama Seçeneği

Kıbrıs’ta tatil yapmak isteyen turistler için pek çok önemli seçenek var. Bu seçenekler genellikle izole olması ile dikkat çekiyor. Hal böyle olunca da, kiralama imkanı olan

seçenekler üzerinde duruluyor. Bunlardan biri olan bungalow kiralama ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir.

 • Toplu alanlardan uzak kalıp, doğal ortamlarda bir tatil geçirebilirsiniz.
 • Tatilinizde yalnızca eşiniz, sevgiliniz, aileniz veya yakın arkadaşlarınızla olabilirsiniz.
 • Gürültüden, çevre kirliliğinden uzak kalabilirsiniz.
 • Dilerseniz araç da kiralayarak, vaktinizin geri kalanını dilediğiniz yerleri ziyaret ederek geçirebilirsiniz.
 • Bungalow evlerin özellikleri birbirinden farklı olduğu için, istediğiniz özellikteki evi araştırmalısınız. Ancak istediğiniz özelliklere sahip bir bungalov ev bulmak çok da zor olmayacaktır.

Yukarıda da görüldüğü gibi eğlencenin en önemli adreslerinden bir tanesi de bungalow evlerdir. Sizler de bungalow ev seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Kıbrıs bungalov kiralama seçeneklerine göz atarak, bungalov evlerin özelliklerinden sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Bununla beraber farklı bir seçenek olan villalar da çok önemlidir. “Kıbrıs Villa Kiralama” isimli içeriğimizi ziyaret ederek, bu seçenekleri de öğrenebilirsiniz. Üstelik bu süreçte zamanınızın geri kalanını araç kiralayıp, gezerek geçirebilirsiniz. Araç kiralama talepleriniz için de Ayaz Rent A Car firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız sizin için her daim en iyisini düşünmeye devam edecektir.