Girne, Kuzey Kıbrıs’ın turizm şehridir. En çok görülecek ve gezilecek yerler burdadır. Ayrıca en kalabalık şehirdir. Ercan Havalimanına yaklaşık 45km uzaklıktadır. 7/24 hizmetinizdeyiz. Girne araç kiralama yapmak isteyen müşterilerimiz için Ercan havalimanından teslim edecek şekilde kiralama hizmet verebiliriz, rezervasyon ile Ercan Havalimanından Girne’ye kiralık araç getiremiyoruz. Girne’de ek araç getirme ücretleri ile ve önceden rezervasyonla araç kiralama hizmeti bulunabilir.

Girne’de Araç Kiralama Fiyatları

Girne araç kiralama hizmeti için önceden rezervasyon alıp aracı getirecek şirketleri otelinizin resepsiyonundan öğrenebilirsiniz. Girne’de oto kiralama talebi olan misafirler araç getirme tek yön ücreti, araç hem Girne’de alıp yine Girne’de bırakılacaksa çift yön ücreti ile kiralık araç bulma imkanına sahiptirler.

Girne’ye araç ile nasıl gidilir? Girne Nerededir? Harita Konumu, Yol Tarifi

Girne’ye nasıl gidilir? Ercan Havalimanından Girne’ye 2 yoldan ulaşılabilir. Kısa ve trafik olmayan ancak çift şerit olmadığından dolayı tehlikeli diye tavsiye etmediğimiz dağ yolu, diğeri de Lefkoşa şehir merkezi içinden geçen çift şerit yoldan Girne araç kiralama hizmetimiz ile gidilebilir.

Girne, Kıbrıs adasının turizm merkezidir. Kıbrıs otellerinin %80’i buradadır. Girne araç kiralama taleplerinizde websitemizden önceden kiralık araç rezervasyonunuzu yaparak tatilinizde Kıbrıs’ı keşfedebilirsiniz.

Girne Otelden Araç Kiralama

Girne’de otelden araç kiralama için ve konaklayabileceğiniz bir çok otel Girne’de bulunmaktadır. Acapulco otel ve Cratos otel bunlardan 2 tanesidir. Akdeniz’in üçüncü büyük adası konumunda olan Kıbrıs’ın güzide şehirleri arasında ilk sırada Girne gelir. Çünkü Girne’nin gerek önemli limanlara ve marinaya sahip oluşu, gerekse de ışıltılı bir gün geçirilmesi için olanak vermesi, insanların Girne’yi ziyaret etmesine sebep olmaktadır. Girne Rent a Car hizmeti için biz size yardımcı oluyoruz.

Peki, Girne’yi yalnızca bu şekilde özetlemek ne kadar doğru? Elbette ki yeterli değil. Bunun yanında, Girne’nin tarihi ve doğal güzelliklere sahip oluşu, Kıbrıs’taki en önemli destinasyonlar arasında girmesine sebep olmuştur. Bir de bu güzel şehri en iyi şekilde gezebildiniz mi, o zaman tatiliniz harika bir hal olmuş oluyor. İşte bu tatilde de Girne araç kiralama hizmetini alırsanız, o zaman da tatilinizde dilediğiniz rotada, dilediğiniz kadar kalabilirsiniz. Aşağıdaki otelleri incelerken unutmayın! Kıbrıs otelden araç kiralama seçeneğini her otelden kullanabilirsiniz.

 • Cratos Premium Hotel
 • Acapulco Hotel
 • Merit Crystal Hotel
 • Merit Park Otel
 • Rocks Otel
 • Oscar Otel
girne arac kiralama

Girne’de Araç ile Gezilecek Yerler

Girne, Kıbrıs’ın en önemli liman şehirleri arasında yer aldığı için, turistik destinasyonlar kapsamında değeri de oldukça yüksektir. Peki, Girne araç kiralama yaparak, aktif bir Kıbrıs gezi rehberi ile plan oluşturabilir miyim? Elbette. Size Girne araç kiralama farkı ile sunduğumuz hizmetlere ek olarak, bu tarz öneriler ile de tatilinizi en iyi şekilde geçirmeniz için elimizden geleni yapacağız. Peki, Girne’de seyahat planı yaparken, hangi destinasyonlar ve eserleri göz önünde bulundurmalıyız?

 1. Girne Kalesi: Girne Kalesi, “Kıbrıs’ın İncisi” olarak geçer. Aynı zamanda bu güzide yapı, pek çok farklı hâkimiyet çerçevesinde oluşturulduğu için, bugünlere kadar harika bir şekilde korunmuştur. Muhteşem manzarası ve yapısal bütünlüğü, size harika bir deneyim yaşatacaktır.
 2. Bellapais Manastırı: Kıbrıs’ın kuzeyinde yer alan tüm sahilleri bu manastırın manzarasından seyredebilirsiniz. Aynı zamanda 1000 yıla yakın tarihi ile manastırın tüm özelliklerini de keşfe çıkabilirsiniz.
 3. Mucize Türk Tankı: Beşparmak Dağları’nın tepesinde bir tankın olduğunu duymuşsunuzdur. Bunun bir efsane olduğu söylenir. Ancak kesinlikle değildir. Kıbrıs Barış Harekâtı’nda oraya çıkarılan gerçek bir tanktır. Tankı yerinde ziyaret edebilirsiniz.
 4. St. Hilarion Kalesi: Hikâyesi, mimarisi ve diğer özellikleri ile seyahat rotalarınızda olması gereken harika bir kaledir.
 5. Mavi Köşk: Farklı bir deneyim yaşamak ve 1950’lerin hikâyesinde yer almak isterseniz, Mavi Köşk size harika bir fırsat sunmaktadır.
 6. Boğaz Şehitliği: Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinin naaşlarının bulunduğu önemli bir şehitliktir.
 7. Alagadi Plajı: Doğal güzellikleri ve kendine has yapısı ile bu plaj da size farklı deneyim sunacaktır.

Yukarıda net bir şekilde görüldüğü üzere, Girne araç kiralama hizmeti ile en iyi tatil deneyimini yaşamak mümkündür. Bunun için Ayaz Rent A Car firmamızın sizlere sunduğu tüm olanaklar, her anlamda fayda sağlayacaktır. Buna bir de seyahat önerileri eklenince, muhteşem ötesi bir tatil sizleri bekliyor olacak. Sizler de Ayaz Rent A Car farkı ile bu avantajı en iyi şekilde hissedebilirsiniz.