Klasik mavi köşk yazılarından bilgi vermeyelim, sadece kısa cümlerle Mavi Köşk şu anda askerin kontrol ve gözetiminde olan zamanına göre yapılmış içerisinde süt havuzu, merkezi klima sistemi, deprem odası gibi bir çok özelliği olan bir villaydı. Kıbrıs mavi köşk hakkında bir çok hikaye vardır. Sahibinin italyan asıllı Kıbrıslı avukat ve silah kaçakçısı olduğu söylenir.

Kıbrıs Mavi Köşk’ün Hikayesi Nedir?

Kıbrıs’ta bulunan ve silah kaçakçısının mavi köşkü, 1974 barış harekatından sonra askerin kontrolünde olan bir bölgede kalmıştır. Askerler tarafından hikayesi anlatılarak gezdirilmektedir.

Kıbrıs Mavi Köşk Neden Görünmüyor

Mavi köşk bulunduğu konum sebebiyle ve ağaçların arasında kalmasından dolayı, gizli görünen bir noktada ve çevresinden veya denizden görülemiyor. Kıbrıs’ta gezilecek yerler listemizde diğer tarihi yerleri de inceleyebilirsiniz.

Girne’de araç kiralama yapabilirsiniz.

Girne bölgesinde bulunan Mavi Köşkü gezmek için araç kiralayabilirsiniz. Girne araç kiralama hakkında detaylı bilgileri sayfamızdan okuyabilirsiniz. tıklayın…

kibris mavi kosk
kibris-kacakcinin-villasi

Mavi Köşk Nerededir?

Kıbrıs’ta çamlıbel köyündedir. Girne’den ve Lefkoşa’dan ulaşılabilir.

Mavi Köşk ziyaret saatleri nedir?

Mavi köşk askerlerin kontrolünde ziyaret edilmektedir. Pazartesi günleri dışında haftanın her günü 09:00 – 18:00 saatleri arasında açık bulunmaktadır.

Mavi köşk yapım yılı nedir?

1957 yılında yapılan Mavi köşk, zamanın en lüks yapılarından biridir.