Kıbrıs, Deniz-Kum-Güneş unsurunun tadını en iyi şekilde çıkarmak isteyenlerin ilk uğrak noktalarından bir tanesi. Çünkü Kıbrıs’ta o kadar güzel sahiller ve plajlar var ki, bu plajların her biri insanı kendine hayran bırakıyor. Zaten bildiğiniz üzere Kıbrıs bir ada ve ada olmasının getirdiği pek çok özelliği de en iyi şekilde bünyesinde barındırıyor. Peki, Kıbrıs’ta denize gireceklerin en merak ettiği soru olan Kıbrıs’ta deniz suyu sıcaklığı ne kadardır? Şimdi size bu konudaki tüm bilgileri aktarmaya çalışalım.

Kıbrıs’ta Deniz Suyu Sıcaklığı Ne Kadardır?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde pek çok kumsal ve sahil var. Her biri birbirinden farklı özellikleri içerisinde barındırıyor. Peki, bu kumsallarda deniz suyu sıcaklığı ne kadar? Şimdi sizlere bu konudaki tüm bilgilerden bahsedeceğiz.

  • Deniz suyu sıcaklığının ortalamasına bakıldığında, 21 derece olduğu gözlemlenmektedir. Bu sıcaklık, yıl boyunca ölçülen sıcaklıkların ortalamasıdır. Peki, neden bu kadar yüksek? Çünkü denizler geç ısınıp, geç soğur. Bu da sıcaklık ortalamalarının daima Kıbrıs’ta yüksek seyretmesine sebep olur.
  • Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama deniz suyu sıcaklığı ise 27 ve 28 derece aralığındandır. Denize girmenin en eğlenceli olduğu aylar arasında yer alır. Aynı zamanda Kıbrıs’ta havanın en sıcak olduğu ay, Temmuz’dur.
  • Kıbrıs Hava Durumu” isimli içeriğimizden, Kıbrıs’taki hava sıcaklıklarına dair tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Deniz suyu sıcaklığı Ağustos aylarında ortalama olarak Magosa’da 28 derecedir. Bu sıcaklık, Girne’de ise 29 derecedir.

KKTC’de deniz suyu sıcaklığı ile ilgili bilgiler yukarıdaki gibidir. Ancak burada önemli olan, Kıbrıs tatilinin nasıl planladığı ve neye yönelik hareket edileceğidir. Şimdi sizlere bu yönde bazı önerilerden bahsedeceğiz.

kibris deniz suyu sicakligi

Kıbrıs’ta Tatil Önerileri

Kıbrıs, tatil tutkunlarının en sevdiği rotalardan bir tanesidir. Bunun en önemli özelliği, her tatil tutkununa ait seçenekleri içerisinde barındırmasıdır. Bunlar arasında Kovid-19 salgını sebebi ile pek çok izole seçenekler de olmakla beraber, çeşitli alternatif turizm çeşitleri de göz önünde bulundurulur. Peki, genel çerçevede Kıbrıs’ta tatil önerileri ve trendleri nelerdir?

  • İzole Tatil Seçenekleri: Kovid-19 salgını sebebi ile insanların artık daha sakin yerleri tercih ettiğini biliyoruz. Bunun için de Kıbrıs’ta pek çok seçenek var. Deniz suyu sıcaklığının önemini göz önünde bulundurursak, yat kiralama güzel bir seçenek. “Kıbrıs Yat ve Tekne Kiralama” ile ilgili bilgileri içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Villa kiralama seçeneği üzerinde durulması da harika olacaktır.
  • Deniz-Kum-Güneş: Altınkum Sahili, Alagadi Plajı, Yeşilırmak Plajı, Escape Plajı ve Glapsides Plajı, Kıbrıs’ta en eğlenceli sahil ve kumsallarıdır. Bu kıyılarda aradığınız tüm eğlenceyi bulabilirsiniz.
  • Tarih ve Doğa: Kıbrıs’ta tarihi özelliklere sahip pek çok eser var. Bunların yanı sıra doğal güzellikleri ile de Kıbrıs’a hayran olabilirsiniz.

Kıbrıs’ı gezmek ve farklı eğlenceler yaşamak isterseniz, Kıbrıs’ta tatil önerilerini dikkate alabilirsiniz. Bu şekilde tatiliniz çok daha eğlenceli olacaktır.

Kıbrıs Tatili: Ayaz Rent A Car

Kıbrıs’ta pek çok tatil seçeneğini bir arada yaşamak isterseniz, o halde size harika bir hizmet önereceğiz. O da araç kiralamak. Çünkü kiraladığınız araçlar ile Kıbrıs’ı doyasıya gezebilir, özgürce kendi rotanızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ta deniz suyu sıcaklığı ile ilgili gerekli bilgileri edindikten sonra, artık Kıbrıs tatil planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda sizlere sunduğumuz önerileri dikkate alabilir, planınızı daha etkin hale getirebilirsiniz. Ancak bu kapsamda daha özgür ve konforlu hareket etmek isterseniz, o halde Ayaz Rent A Car firmamızdan araç kiralama hizmeti alma şansınız saklıdır. Akabinde daha detaylı bilgilere, bizleri telefon numaralarımız aracılığı ile arayarak ulaşabilirsiniz.