Ayaz Rent a Car için yapılacak ödeme, iptal ve değişikliklerde aşağıdaki koşullarımız geçerli olmaktadır.

Rezervasyon yapma, iptal etme ve tahsilatın iadesi koşulları

Ayaz Rent a Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleştiremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamı iade edilmektedir. Eğer kiralamaya ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak istenirse, bu hizmetlerin bedeli satış ofisinde aracı teslim alırken ödenebilmektedir.

Banka havalesi olarak yapılan ön ödemeler, kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Ayaz Rent a Car markasının sorumluluğu dışındadır.

Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda 1 gün öncesinden rezervasyonun detaylarının yazılı olarak iletilmesi gerekmektedir.

iade sartlari

Aşağıda belirtilen iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeniden rezervasyon yapılabilir.

 • Rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından veya aynı gün şirket hesaplarına havale/EFT olarak uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Ayaz Rent a Car Liste fiyatlarından tahsil edilir.
 • Rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Ayaz Rent a Car tarafından iade edilecektir.
 • Rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 24 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar Ayaz Rent a Car tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır )
 • Rezervasyonlarda araç tesliminden 1 gün önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.
 • Rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
 • Ayaz Rent a Car ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.
 • Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir.

AŞAĞIDAKİ ŞARTLARIN SAĞLANAMAMASI DURUMUNDA ARAÇ TESLİM EDİLMEYECEK VE ÖDEME İADESİ GERÇEKLEŞMEYECEKTİR.

 1. Ödeme şekli sadece kiracının adına düzenlenmiş kredi kartı ile veya  nakit ödeme kabul edilmektedir.
 2. Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 3. Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.
 4. Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve ödemeyi yaptığı kendine ait kredi kartını Ayaz Rent a Car ofisine/çalışanına ibraz etmesi gerekmektedir.
 5. Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 6. Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.
  Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhueiyetine giriş yaptığı tarih vize süresi geçmiş veya kiralama süresi içerisinde geçecek ise Türk Ehliyetini kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Rezervasyon Değişikliği :

Rezervasyonda değişiklik şu şartlarda yapılmaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda en geç 1 gün (24 saat) öncesinden yazılı mesaj(Whatsapp, SMS) veya email ile rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeniden rezervasyon yapılabilir.

Kullanılmayan Günler:

Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaz. Ön ödemeli rezervasyon yapılmış olmasına rağmen müşterimizin aracı rezervasyon formunda belirtilen tarih ve saatte almaması durumunda ise tahsil edilmiş olan ön ödeme tutarı iade edilmez.

Kiralamanın Uzaması:

Rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından veya aynı gün şirket hesaplarına havale/EFT olarak uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli Ayaz Rent a Car Liste fiyatlarından tahsil edilir.