Kıbrıs; ihtişamı, konumu, içerisinde barındırdıkları, şirinliği, doğası ve tarihi ile herkesin dilinde olan ve en çok gitmek istediği destinasyonlardan bir tanesidir. Yılda ortalama 1.5 milyon ziyaretçi ağırlayan bu güzide destinasyon, bünyesindeki değerleri ziyaretçilere en iyi şekilde sunuyor. Bu nedenle tatil tutkunları da Kıbrıs’ı tercih etmekten asla geri kalmıyor. Peki, bu güzide destinasyon nasıl gezilebilir? Elbette ki en önemli seçeneklerden bir tanesi Kıbrıs turları. Şimdi sizlere bu turlar ile elde edebileceğiniz faydalardan bahsetmeye çalışalım.

Kıbrıs Turlarına Nasıl Katılabilirsiniz?

Kıbrıs’ın tüm güzelliklerini gezmek ve bu güzellik ile tarihi eserler hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? O halde Kıbrıs’ın profesyonel turist rehberleri ve rehberlerin turları ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bu turlar ile hem Kıbrıs’ı rahat bir şekilde gezebilir, hem de Kıbrıs’a dair gerekli olan bilgilerin tamamını rehberlerden öğrenebilirsiniz. “Kıbrıs Turist Rehberleri” isimli içeriğimizden, Kıbrıs’taki turist rehberleri hakkında gerekli olan bilgiler öğrenebilirsiniz. Peki, bu turlar nasıl gerçekleştirilir? İçerisinde hangi detayları barındırır?

  • Turlar belirli bir plana göre dizayn edilmekte ve plan sırasına göre güzellikler tek tek gezilmektedir.
  • Her durakta rehberler sizlere destinasyon hakkında gerekli olan bilgileri vermektedir. Bu bilgiler ışığında, güzelliklere daha anlamlı bir şekilde bakabilirsiniz.
  • Turlar boyunca Kıbrıs’ın en güzide destinasyonlarını gezebilir, gözden kaçan detayları da rehberler vasıtası ile fark edebilirsiniz.
  • Turlar belirli bir plana göre dizayn edildiği için, herhangi bir problem ile de karşı karşıya kalınmaz. Tur kapsamında tamamen etkin bir seyahat elde etmiş olursunuz.
  • Turların süreleri ve saatleri birbirinden farklılık gösterir.
  • Tur boyunca yiyecek ve içecek ikramları yapılır ve turistlere Kıbrıs’ın nadide lezzetleri hakkında bilgi verilip, bu lezzetleri tatmaları sağlanır. “Kıbrıs’ta Ne Yenir, Kıbrıs Yemekleri” isimli içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Tur kapsamında pek çok güzide detaya sahip olabilirsiniz. Çünkü turlar, turistlerin eğlenmesi, pek çok yeri görebilmesi için düzenlenmiştir. Bu nedenle Kıbrıs turları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemli uğrak noktalarını görebilirsiniz.

kibris turlari

Kıbrıs Turlarında Gezilecek Yerler

Kıbrıs, Akdeniz’in üçüncü büyük adası konumunda olmakla beraber, içerisinde pek çok doğal ve tarihi güzelliği barındırmaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulursa, Kıbrıs’ın en çok tercih edilen destinasyonlardan bir tanesi olması asla şaşırtıcı değildir. Peki, Kıbrıs’ta dikkat çeken özellikler hangileridir? Nereler gezilebilir?

  • Kıbrıs’ın Tarihi Güzellikleri: Kıbrıs’ta Salamis Harabeleri, Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Camii, Selimiye Camii, Bellapais Manastırı ve daha pek çok tarihi eser bulunmaktadır.
  • Kıbrıs’ın Doğal Güzellikleri: Kıbrıs’ın plajları, Beşparmak Dağları, iklimi ve daha pek çok detay, turistlerin fazlasıyla ilgisini çekmeye devam etmektedir.
  • Kıbrıs’ın Lezzetleri: Kıbrıs Hellimi, Kleftigo Kebabı, Kıbrıs Kahvesi ve Şeftali Kebabı gibi pek çok önemli lezzet, Kıbrıs’a gelenlerin ilgisini çekmektedir. Her biri diğerinden daha lezzetli olan bu tatları deneyimlediğinizde, ne demek istediğimizi daha net bir şekilde anlayacaksınız.
  • Kıbrıs’ın Deniz-Kum-Güneş Avantajı: Kıbrıs’ta pek çok plaj bulunmakta ve bu plajlarda Deniz-Kum-Güneş tadı sonuna kadar çıkarılabilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü gibi Kıbrıs’ta pek çok güzellik var ve bu güzellikleri deneyimleyerek Kıbrıs’ı harika bir şekilde gezebilirsiniz. Bunun akabinde, Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti de talep edilebilir.

Kıbrıs’ta Araç Kiralama ile Kendi Turunuzu Planlayın

Kıbrıs’ın kendine has özelliklerini Kıbrıs turları ile bağlı kalmadan gezmek ve kendi rotanızı kendiniz belirlemek isterseniz, o halde araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bunun için Ayaz Rent A Car firmamızda her türlü standart bulunmaktadır. Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, hizmetlerimizin tüm detaylarını öğrenip, bizlerden profesyonel araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.