Farklı tatil konseptleri, farklı zevklere sahip olan turistler için düzenlenmiş ve her zevke uygun tesisler oluşturulmuştur. Bu tesislerden bir tanesi de kuşkusuz ki tatil köyleridir. Kendine has özellikleri, doğanın içerisinde yer almaları ve temiz havayı içinize çekebileceğiniz bir yer olmaları, tatil köylerini ön plana çıkarır. Şimdi tüm bunları aklınızda tutun ve bu özelliklerin Kıbrıs gibi bir destinasyonda olduğunu düşünün. Kesinlikle muhteşem. Bu nedenle Kıbrıs tatil köyleri ile aradığınız her özelliğe anında ulaşabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak tatil köylerinin özelliklerinden bahsetmek gerekir.

Kıbrıs Tatil Köylerinin Özellikleri

Doğası, içeriği, özellikleri ve kapasitesi gereği sıklıkla tercih edilen tatil köyleri, güvenli olmaları sebebi ile de ön plandadır. Peki, bu güzide konaklama, rekreatif faaliyetler gerçekleştirme ve yiyecek-içecek gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan tesislerde, ne gibi özellikler bulunmaktadır?

 • Doğası harikadır. Doğa yürüyüşleri, temiz hava alma ve denizin tadını çıkarma gibi pek çok özellikleri vardır. Her tatil köyünün konsepti farklı olabilir. Kimisi denize sıfır olurken, kimisi denize sıfır olmayabilir.
 • Su sporları, etkinlikler, yarışmalar ve daha pek çok rekreatif faaliyet tatil köylerinde fazlasıyla bulunur.
 • Denize sıfır olmayan tatil köylerinde, konsepte göre havuzlar bulunmaktadır. Çocuklar ve yetişkinler için yüzme havuzları birbirinden farklıdır.
 • Güvenlik, tatil köyüne girişten itibaren son derece özellikli bir şekilde sağlanır. Bu nedenle tatil köylerinde güvenlik yetersizliği problemi ile karşı karşıya kalmazsınız.
 • Odalarda talep edilebilecek her türlü özellik bulunmaktadır. Televizyon, kablosuz internet, uydu sistemleri ve daha fazlası…
 • Kuaför, güvenlik kasaları, oyun alanları, tiyatro, yürüyüş alanları, çamaşırhaneler, marketler, kişisel malzemeler, aktiviteler için gerekli olan ekipmanlar ve bunlar gibi onlarca seçenek, tatil köylerinde sizlere sunulur.
 • Doğa içerisinde bir konsept olmaları sebebi ile her detayı içerisinde barındırır ve tatil köylerinde genellikle insanların tesis içerisinde kalmaları için düzenlemeler yapılır. Bu nedenle tesis bünyesinde her türlü özelliği bulabilmeniz sağlanır.

Tatil deneyimini üst düzey seviyeye çıkaracak olan tatil köyleri, ziyaretçilerine her türlü olanağı sunmak amacı ile düzenlenmiştir. Bu nedenle tatil köyünden çıkmadan, hemen hemen tüm olanaklara ulaşabilirsiniz. Ancak tatil köyünde harika bir zaman geçirerek, daha sonra destinasyonun diğer özelliklerini keşfedebilirsiniz. Bu durum sizin tatilden alacağınız deneyimi olumlu yönde değiştirmektedir.

kibris tatil koyleri

Kıbrıs Tatil Köyleri Hangileridir?

Kıbrıs’ta konseptleri ile dikkatleri üzerine çeken pek çok tatil köyü bulunmakta ve bu tatil köyleri binlerce turist tarafından tercih edilmektedir. Genel çerçevede tatil köylerinin kendine has özellikleri bulunurken, hepsinin cezbedici değerlere sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Peki, Kıbrıs tatil köyleri hangileridir? Sizlere bunlardan bahsedelim.

 • Otel Merit Crystal Cove Hotel Casino & SPA (Girne)
 • Royal Life Residence Studio Daris (Trikomo (Yeni İskele))
 • Acapulco Resort Hotel (Çatalköy)
 • Elausa Hotel & Restaurant (Dipkarpaz)
 • Northern İskele, Long Beach (Yeni İskele)

Yukarıda adı geçen tatil köyleri dışında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, tatil köyü konseptinde, pek çok farklı tesis bulunmaktadır. Bu tesislerde hem aradığınız her şeyi bulabilirsiniz, hem de talebinize göre tatil geçirebilirsiniz. Tabi ki Kıbrıs tatiliniz yalnızca tatil köylerinde geçmemeli. Kıbrıs tatil köyleri içerisine tıkılıp kalmamak çok önemli. Şimdi sizlere bu konuda çeşitli önerilerden bahsedeceğiz.

Kıbrıs’ta Diğer Tatil Trendleri

Kıbrıs’ın tatil destinasyonları arasında çok önemli bir yere sahip olduğunun hepimiz farkındayız. Kıbrıs’taki tatil köyleri de bunlardan bir tanesi. Ancak bunun yanında Kıbrıs’ın kendine has pek çok değeri var. Zaten bu değerler çerçevesinde Kıbrıs bu zamanda kadar tercih edildi ve edilmeye de devam ediyor. Peki, Kıbrıs’ı farklı kılan değerler nelerdir? Biraz bunlara göz atalım.

 • Kıbrıs; Hellim Peyniri, Şeftali Kebabı, Hırsız Kebabı, Molehiya Yemeği ve Kıbrıs Kahvesi gibi kendine has pek çok lezzete sahip bir destinasyondur. Harika bir gastronomik kimliği olduğunu net bir şekilde söylemek mümkündür.
 • Kıbrıs’a geldiğiniz andan itibaren, binlerce yıl öncesine dayanan tarihi eserleri görebilirsiniz. Bu eserler sizi günümüzden alır, binlerce yıl öncesine götürür. Sizler de tarihin içerisinde bir an kaybolursunuz.
 • Kıbrıs’taki doğal güzellikler ve endemik bitki ile hayvan türleri ziyaretçilere farklı anlar yaşatmaktadır. Hiçbir yerde göremeyeceğiniz doğal güzellikler, Kıbrıs tatilinizde size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Bu nedenle Kıbrıs’a geldiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.
 • Eğlence düşkünü iseniz, sizin için tüm eğlence mekanları Kıbrıs’ta var. Bu nedenle eğlence, Kıbrıs’ın bir kültürü konumuna gelmiş.

Tüm bu etkinlikleri yaparken araç kiralama hizmeti almak, size farklı bir an yaşatacaktır. Çünkü kiraladığınız araçlar ile hem özgür olacak, hem de büyük bir konforu yakalayacaksınız.

Kıbrıs tatil köyleri ile harika bir tatil başlangıcı yaptıktan sonra, yukarıdaki önerileri de dikkate alarak tatilinizi daha kapsamlı hala getirebilirsiniz. Çünkü Kıbrıs gibi bir destinasyonu gezmeden Kıbrıs’tan ayrılmak, sizin için çok da olumlu olmayacaktır. Aynı zamanda bu süreçte profesyonel araç kiralama hizmeti almak isterseniz, Ayaz Rent A Car firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi için de bize telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.