Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamak, her hali ile insanlara farklı avantajlar sunmakta ve bu nedenle insanların Kıbrıs’a karşı merakları her geçen gün daha fazla artmaktadır. Bunun yanında Türkiye ile Kıbrıs’ta yaşayan farklı ailelerden akrabalar da sık sık Türkiye’yi ve Kıbrıs’ı ziyaret etmektedirler. Bunda bir de paket gönderimleri etkili olur. Bazen bir hediye, bazen de çeşitli gereklilikler. İşte bunun için Kıbrıs’taki kargo şirketleri hızlı ve güvenilir teslimat sunuyor. Günümüzde Türkiye’de faaliyet yürüten kargo şirketlerinin de Kıbrıs’ta yer aldıklarını görebiliyoruz. Peki, bu şirketler hangileridir?

Kıbrıs’taki Kargo Şirketleri Hangileridir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde yer alan tüm bölgelere gerçekleştirilen kargo hizmetlerini Türkiye’de de olduğu gibi pek çok farklı firma sürdürüyor. Firmaların her biri profesyonellik odaklı olarak hareket ettikleri için de herhangi bir problem ile karşılaşılmamış oluyor. Peki, KKTC’de hizmet veren kargo şirketleri hangileridir?

 • Aras Kargo
 • MNG Kargo
 • Yurtiçi Kargo
 • TNT Kargo
 • UPS Kargo
 • PTT Kargo
 • DHL Kargo
 • Sürat Kargo

Yukarıda adı geçen kargo şirketlerinin tamamı, KKTC’den Türkiye’ye veya tam tersi yönde kargo hizmetleri vermektedirler. Aynı zamanda KKTC içi kargo gönderimlerinizde de yine bu firmalar hizmet vermektedir. Hepsinin KKTC’de şubesi bulunmakla beraber, bu şubelerden paket gönderimlerini kendiniz de alabilirsiniz. Peki, kargo şirketleri ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

kibristaki kargo sirketleri

KKTC Kargo Gönderimleri

 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye’nin yavru vatanıdır ve bu nedenle iki ülke arasında ciddi ilişkiler söz konusudur. Bu ilişkilerde akrabalar da önemli bir yer tutmakla beraber, kargo gönderimleri de büyük ölçekte tercih edilmektedir. Ancak gönderim süreci ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler de aşağıdaki gibidir:
 • KKTC’de kargo göndermek isterseniz, yukarıda adı geçen kargo şirketlerini tercih edebilirsiniz. Kargonun boyutu, ağırlığı ve önemi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, gönderim süreleri ve ücretleri değişikliğe uğramaktadır.
 • KKTC’den Türkiye’ye, Türkiye’den KKTC’ye olan kargo gönderimlerinizde de yine bu kargo şirketleri sizlere yardımcı olmaktadırlar. Her biri diğerinden daha değerli firmalardır.
 • Gönderimlerinizi güvenli hale getirmek için, paketlenmesinin özenli olması gerekir. Paketinizi teslim etmeden önce bu detayları kargo şirketleri ile görüşebilirsiniz.
 • Kargoların sapasağlam ve herhangi bir problem olmadan gönderilmesi için de bu kargo şirketlerinin değeri çok büyüktür. Ancak belirli durumlarda yaşanan aksilikler sebebi ile kargolar gecikebilmektedir. Bu durumda da zaten şirketler sizlere gerekli olan bilgileri vermektedirler.
 • Kargolarınızın takibini mutlaka yapmalısınız. Çünkü gönderim sürecini ancak bu şekilde takip edebilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için de kargo şubelerinin telefonları her daim açık olacaktır.
 • KKTC’de fiyatların yüksek olduğu durumlar ve online alışverişlerin daha uygun fiyatlı olması göz önünde bulundurulursa, alışverişler internet üzerine taşınmaya başlamıştır. Bu nedenle de KKTC’de kargo şirketleri sayısı daima fazladır. Aynı zamanda dilediğiniz kargo şirketini tercih etme konusunda da özgürsünüz.

Yukarıdaki değerler göz önünde bulundurulduğunda, KKTC’nin her türlü değeri içerisinde barındırdığından net bir şekilde söz edebiliriz. Bu nedenle Türkiye ile KKTC arasındaki kargo gönderimlerinizde de bu kargo şirketlerini dilediğiniz gibi tercih etme şansına sahipsiniz.

KKTC İçinde Seyahat

Kargo gönderimlerinin yanı sıra akrabaları ziyarette bulunmak ya da Kıbrıs’ı gezmek isterseniz, bunun için de KKTC’de ulaşımı kolaylaştıracak araç kiralama hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmeti tercih ederek, etkili bir seyahat rotası oluşturmanız mümkün. Kıbrıs’taki kargo şirketleri ile paket gönderimlerinizi yapabileceğiniz gibi araç kiralama hizmeti ile Kıbrıs’ta bizzat gezinebilirsiniz. Ayaz Rent A Car firmamız bu çerçevede sizlerin yanında yer alacaktır. Bu nedenle bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.