Kıbrıs’ta askerlik için Türkiye’den her sene celpler gelmektedir. Kıbrıs’ın askerlik sistemine göre Türkiye askerlerinin bağlı olduğu “Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri” ve Kıbrıs’lı askerlerin yönetimini de “KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı” yapıyor. Türkiye’den gelen askerler acemi birliğinden sonra KKTC içindeki birliklere dağıtım için Türkiye’den Ercan Havalimanına veya Kuzey Kıbrıs’taki gemi limanlarına gelmektedirler. İlk gelenleri yerleştirmeye aileler gelemiyor. Kendileri zaten limanlardan askerler tarafından birliklere götürülüyorlar. Kıbrıs’ta askerlik 2020 ve 2021 yıllarında da detaylı bir şekilde sitemizde verilmektedir.

kibrista askerlik

Kıbrıs’ta Askerlik, Zormudur?

Her aile için evladı değerlidir. Kıbrıs’ta askerlik için gelen her evlat en iyi şekilde bakılmaktadır. içiniz rahat olsun Kıbrıs’ta henüz bir terör olayı olmamakla birlikte en güvenli daha çok askeri eğitimlerin ve tatbikatların yapıldığı bir yerdir. Ayrıca hava şartları da yılın 8-9 ayı güneşli olduğundan çok iyidir. Onları merak etmeyin vatana ve komutanlarına emanettirler.

Kıbrıs Askerlik Yerleri

Kıbrıs askerlik yerleri ve birlik adresleri gizlidir, sadece Askeri birliklerinden tarif alabilirsiniz. Kıbrıs’a asker ziyaretine gelecek olan ailelere Ercan Havalimanında araç kiralama hizmeti veriyoruz.

Askeri birlikler ziyaretçi kabul ediyor mu?

Aile ziyareti için askeri kurallara uygun şekilde ziyaret edilebilir. Bu bilgileri askerin birliğinden öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Ordu Evi var mıdır?

Evet vardır. Askeri komutanlıktan konaklama şartları ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.