Kıbrıs kapalı maraş bölgesi, 1974 yılındaki barış harekatından sonra girişe kapatılan ve yasaklanan bir bölgedir. Bu bölge Kıbrıs’ın en ünlü turizm şehriydi. İçindeki çok katlı, yüksek otelleri ile Dünya’da bilinen en önemli turizm merkezlerinden biriydi. Kapalı Maraş girilemeyen bölge, Şu anda Birleşmiş milletler askerleri ve Türkiye askerlerinin kontrolünde olan bölgeye girişe izin verilmiyor. Maraş bölgesi Magosa’da bulunuyor. Magosa’da araç kiralama bilgileri için tıklayın.

Kıbrıs’ta Yasak Şehir Maraş

Kıbrıs’ta Maraş bölgesi neden kapalı? 1974 barış harekatından sonra bir çok sebepten ötürü kapatılan bu bölge, daha sonra pazarlıklar için kullanılsada halen bir sonuç alınmamıştır. Peki Kapalı maraş açılacak mı? Son zamanlarda açılması gündemde olan Maraş bölgesi için çok ciddi bir yatırım gerekmektedir. 40 yıldır kullanılmayan bölgenin yeniden inşaası için bir bütçe ayrılması öngörülmektedir.

Kapalı Maraş Sahili

Çok güzel sarı bir kum sahile sahip olan Kapalı Maraş bölgesine giriş serbest mi? 8 Ekim 2020 tarihinden itibaren sadece Kıbrıs maraş sahili sivil halk için açılmıştır. Maraş sahili hakkında detaylı bilgi için tıklayın… Ancak tellerin hemen kenarında bulunan ve Arkın Palm Beach otelin de sahiline bitişik şekilde olan halk plajına giriş serbesttir. Kıbrıs’ta kiralık araç ile bu bölgeye gidebilir ve halk plajında tertemiz kum plajın keyfini çıkarabilirsiniz.

Maraş Deniz Sahili

kapali maras sahili

Kıbrıs Kapalı Maraş Nerededir?

Kıbrıs Kapalı Maraş

kibris kapali maras

1974 Öncesi Kapalı Maraş

74 oncesi kapali maras scaled