Kıbrıs’ın doğal yapısını keşfe çıkmak, tarihin tozlu raflarında kendinize bir yer bulmak için, Kıbrıs oto kiralama hizmetini almak sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü Kıbrıs Akdeniz’de bir ada konumundadır ve bu suretle pek çok doğal ve tarihi güzelliği bulunur. Aynı zamanda Kıbrıs sadece kumarhaneleri ile ünlü bir destinasyon değildir. Uçsuz bucaksız doğal güzellikleri, tarihe ışık tutan nadide eserleri, Kıbrıs’ta sizi karşılayacaktır. Bu nedenle otelde tıkılıp kalmak yerine, Kıbrıs’ı etraflıca bir gezmelisiniz. Elbette ki bunun en güzel yolu da, araç kiralamak.

Neden Kıbrıs Oto Kiralama Şirketleri

Kıbrıs’ta farklı medeniyetlerin izlerine rastlanmış ve bu sebeple medeniyetlerin yerleşim yerleri büyük bir ilgi görmektedir. Özellikle başkent Lefkoşa’da bulunan diğer tarihi ve doğal güzellikler, ilk aşamada görenleri hayrete düşürüyor. Ancak bir sorun var. Nedir bu sorun? Elbette ki ulaşım. Eğer bir aracınız yok ise, emin olun Kıbrıs’ı gezmek çok kolay olmayacak. Sadece Kıbrıs özelinde bir değer değil bu. Hangi destinasyona giderseniz gidin, bu tür bir problem ile karşı karşıya kalırsınız. Bundan kurtulmak mümkün mü? Elbette ki evet. Kıbrıs oto kiralama servisleri, sizlere en uygun araçları kiraladıkları için, kendi aracınızmış gibi Kıbrıs’ı hiç yorulmadan gezebilirsiniz. Ancak size bazı önerilerimiz var.

 1. Firmalar: Araç kiralama firmalarının konseptleri veya sözleşmeleri birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle firmalara isteklerinizi en iyi şekilde belli etmelisiniz. Onlar sizin taleplerinize göre en iyi hizmeti vereceklerdir. Peki, bu yeterli mi? Hayır. Bazı durumlarda sözleşme detayları sizin lehinize olmayabilir. Sözleşmeyi dikkatlice incelemenizi öneririz.
 2. Araç Kontrolü: Araçlarda bulunan herhangi bir hasar, sizin gözünüze çarpmaz ve daha sonra firma sizi bu hatadan dolayı suçlayabilir. Bunun yanında bir de yakıt durumu söz konusudur. Firmalardan aracın deposunu tamamen dolu aldığınız gibi tamamen dolu da bırakmalısınız. Buradan ortaya çıkan sonuç ise, araçların kontrolünün sağlanması sonrasında, araçta herhangi bir hasar yoktur ibaresinin elde edilmesidir.
 3. Doğru Araç Seçimi: Aracınızı ne kadar doğru seçerseniz, yolculukta o kadar avantaj yakalarsınız. Bu nedenle doğru bir araç seçimi ile harika sonuçlar elde etmeniz sürpriz olmayacaktır. Seyahatin kaç kişi olacağı ve herhangi bir taşınır eşyanızın olup olmadığına göre bir araç seçilebilir. Ayrıca lüks araç seçimleri de, sizin tercihinize göre çeşitlendirilmesi gerekir.

“Kıbrıs’a gittim ama çok iyi gezemeden geri geldim” dememek için, Kıbrıs oto kiralama hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hem vaktinizi değerlendir, hem de güzel bir tatil geçirmiş olursunuz. Vaktinizin yarısını yollarda geçirmemek için, tercih her daim araç kiralamadan yana olması gerekir.

kıbrıs oto kiralama

Kıbrıs’ta Oto Kiralama Fiyatları ve Planları

Kıbrıs, Türkiye’nin Güney’inde kalan bir adadır ve bu adaya ulaşım farklı şekillerde sağlanmaktadır. “Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?” isimli içeriğimizden bu konu ile ilgili tüm detayları öğrenme şansınız bulunmaktadır. Ancak Kıbrıs’a yapılan seyahatlerde bazı durumlara dikkat etmek gerekecektir. Bu durumlar genellikle tatil zamanı veya yolculuk ile ilgilidir. Şimdi Ayaz Rent A Car olarak sizlere bu durumlar hakkında bilgi vermeye çalışalım.

 1. Kıbrıs’a Ne Zaman Gitmek Gerekir? Kıbrıs, Türkiye’den çokça turist çeken önemli destinasyonlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Kıbrıs ve Türkiye arasında sıkça gidiş gelişin yaşanması da, Kıbrıs’a ne zaman gidilir? Sorusunu gündeme getirmiştir? Genel anlamda baktığımızda da, Kıbrıs’ın Akdeniz iklimine sahip olduğunu görürüz. Yazları çok sıcak geçen bir destinasyon olması sebebi ile gidiş zamanının en iyi şekilde ayarlanması çok önemli olacaktır. Kıbrıs, Temmuz ve Ağustos aylarında en sıcak dönemlerini geçirir ve bu dönemlerde denizin sıcaklığı bile hat safhaya ulaşır. Bu nedenle, daha çok rahat bir tatil için bu dönemler önerilmez. Yüksek sıcaklıklar insanlara zor anlar yaşatabilir. Ancak Mayıs ile Haziran dönemlerinin yanı sıra, Eylül ile Ekim dönemlerinde Kıbrıs’a gitmek çok avantajlı olacaktır.
 1. Kıbrıs’a Nasıl Ulaşım Sağlanır? Kıbrıs’ın tüm limanlarına deniz taşıtlarının ulaşımı mümkün değildir. Uluslararası anlamda bu limanlar tüm ülkelere kapalıdır ancak Kuzey Kıbrıs limanları Türkiye tarafından sıklıkla kullanılır. Zaten bu limanlara Mersin, Alanya ve Taşucu destinasyonlarından sıklıkla feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribot ve diğer deniz taşıtlarının yanı sıra, yük taşıyan gemiler ile de Kıbrıs’a ulaşmak mümkündür. Bunun yanında Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı’na Türkiye’den uçak seferleri bulunmaktadır. Havayolu ile ulaşım da gayet kolay ve meşakkatsizdir.

Oto Kiralama Seyahat Planı Nasıl Yapılmalıdır?

Kıbrıs’a yapılan seyahatlerde en büyük hata, plansız ve programsız hareket etmek yüzünden oluşur. Bu nedenle plan ve program yapmak çok önemli bir yer tutar. Peki, bu nasıl sağlanır? Genel anlamda tatil için seyahat planınız ile alakalı olarak farklılaşır. Yani sırasıyla;

 • Uçak biletlerinin alınması,
 • Tatil için destinasyon seçiminin gerçekleştirilmesi,
 • Gezilmesi gereken yerlerin planlanması,
 • Araç ile ulaşımın ne kadar süreceğinin belirlenmesi,
 • Destinasyonlara ayrılacak olan sürenin değerlendirilmesi ve
 • Araç kiralama hizmetinin alınacağı firmanın araştırılıp, Kıbrıs kiralık araç ile ilgili firma ile iletişime geçilmesi, Kıbrıs’ta tatil için yapılması gerekenlerin başında yer almaktadır.
kibris-oto-kiralama-farki

Güzel bir Kıbrıs tatili için, Kıbrıs oto kiralama ile seyahat planınızı hayata geçirmenize yardımcı olmak amacı ile sizlere en uygun araçları kiralayabiliriz. Aynı zamanda hizmetlerimiz ile ilgili önemli detaylara ulaşmak isterseniz, Instagram.com/ayazrentacar/ hesabımızı takip edebilirsiniz. Son olarak Kıbrıs tüp bebek merkezleri hakkında da bilgi almak için tıklayınız.